Yağ bezesi tedavisi vücudun bütün alanlarında uygulanabilir. Zira yağ bezeleri insan vücudunun bütün her yerinde yayılma eğilimi gösterir. Ağırlıkları birbirinden farklılık gösteren yağ bezeleri genellikle ağrı yapmaz. Fakat bulunduğu yer özellikle yüz ise estetik deformelere neden olur. Yüzündeki küçük lipomları sivilce zannederek yağ bezesi sıkmak bir girişimde bulunan hastalarımızın sonuç almadığı görülür. Çünkü yağ bezeleri sağ ve sola hareket edebilen fakat içe doğru çökmeyen bir yapıya sahiptir. Bu nedenle yağ bezesi aldırma steril bir klinik ortamında, işin ehli olan hekimler tarafından yapılmalıdır. Özellikle yüzdeki yağ bezeleri nasıl yok edilir? sorusu ile kliniğimize müracaat eden hastalarımıza yaptığımız operasyon hakkında detaylı bilgi veriyoruz. Alanında uzman Genel Cerrahlar tarafından yapılan başarılı operasyonlar ise kliniğimizin en büyük referansıdır.

Vücuttaki Yağ Bezeleri Nasıl Geçer?

Vücuttaki yağ bezeleri nasıl geçer? Sorusuna verilecek en net cevap yağ bezesi tedavisidir. Kliniğimizde bulunduğu yer ya da büyüklüğü fark etmeksizin bütün lipomlar başarılı operasyonlar ile alınmaktadır. Hastaların tedirginlik yaşamalarına neden olan iz kalma endişesi ise uyguladığımız operasyonlar ile ortadan kalkmaktadır. Vücuttaki yağ bezelerini ortadan kaldırmak için yaptığımız operasyonun aşamalarını anlatacak olursak;

  • Yağ bezesi aldırma işlemi küçük bir kesi açılarak yapıldığından anesteziye gerek duyulmaz. İhtiyaç halinde işlem yapılan bölgeyi uyuşturmak amacı ile lokal anestezi yapılır.
  • Yağ bezesinin olduğu yerde 1 cm’ten daha küçük olacak bir kesi açılarak yağ birikintisi dışarı çıkarılır.
  • Kütleyi içinde bulunduran alan steril edildikten sonra iz kalmayacak bir dikiş atılarak hasta günlük yaşamına devam eder.

Yağ bezesi tedavisi yukarıda belirttiğimiz modern operasyon ile yapıldığından iş gücü kaybına neden olacak hastanede yatışı gerektirmez. Siz de vücudunuzda yer alan yağ bezelerinden bir an evvel kurtulmak istiyorsanız bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Siz Sorun Doktorumuz Yanıtlasın

Yağ bezesinin yanı sıra; fissür, kıl dönmesi, hemoroid, varis, hemanjiom, ben aldırma gibi operasyonlarda Türkiye’de ilk akla gelen kliniklerden olan bünyesindeki doktorlarımız bir telefon kadar yakınınızdadır. Mail adreslerinin yanı sıra “Canlı Destek Hattı”nda sizlerden gelen soruları yanıtlamak için bekleyen hekimlerimize her daim ulaşabilirsiniz.

Bakırköy Randevu ve İletişim

Tel1: 0212 573 50 75
Tel2: 0533 031 22 99

Nişantaşı Randevu ve İletişim

TEL1 : 0212 265 99 99
TEL2 : 0530 478 91 52

Tags
No Tag

No responses yet

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İletişim Numaralarımız
Basur Tedavi Merkezi İletişim
Kliniklerimiz
Bakırköy Hemoroid Merkezi
Bakırköy Yeşilyurt Mah. Sipahioğlu Cad. 25/1 BAKIRKÖY – İSTANBUL
0212 573 50 75 - 0533 031 22 99
Nişantaşı Hemoroid Merkezi
Nişantaşı Harbiye Mah. Teşvikiye Cad. No:19 Sadun Apt. Kat:5/12 ŞİŞLİ – İstanbul
0212 232 99 24 - 0212 265 99 99