Basur Tedavi Merkezi
Basur Tedavi Merkezi
Basur Tedavi Merkezi
Ücretsiz Muayene Fırsatı
En uygun tedavi yöntemini belirlemek adına; hemanjiom, hemoroid, yağ bezesi, ben, varis, varis ülseri, kıl dönmesi, siğil, nasır, anal fissür ve anal fistül sorunlarınızda ücretsiz muayene ederek en uygun tedavi yöntemini sizler için beliliyoruz.

Hangi merhem veya ilaçları kullanmak daha doğru olur, hemoroid tedavisi nasıldır? Gibi soruların cevapları merak edilmektedir. Merhem seçimi, semptomların ciddiyetine ve türüne bağlıdır. Hafif bir rahatsızlık durumunda jojoba yağı veya balmumu içermeyen merhemler düşünülebilir. Yağ içerikli merhemler, anal bölgeyi tahrişe karşı korur ve bağırsak hareketlerini kolaylaştırır. İyileşmeye destek olacak olan merhem veya ilaçları doktorunuzun tavsiye ettiği şekilde kullanmak gerekir.

Sadece kısa süreli kullanımlar için kortizonlu hemoroid merhemleri de vardır. Anti-enflamatuar ilaç veya merhemler de kaşıntıyı bastırır ve anal egzamanın iyileşmesini destekler. Bundan sonra yumuşak ilaçlara geçilmelidir, çünkü uzun vadede kortizon cildi inceltebilir ve mantar ve bakteri gibi patojenlere karşı yerel savunmayı zayıflatabilir. Hemoroid merhemini, doktor tavsiyesinden daha uzun süre kortizonlu kullanan herkes, anal bölgede nahoş bir mantar hastalığı riskini taşır. 

Ameliyatsız hemoroid tedavi yöntemlerinin uygulanmasının sonrasında merhem veya ilaç kullanımı öngörülür. Size uygun rahatlatıcı tedavi yönteminden sonra verilen hemoroid merhemi genellikle günde iki ila üç kez kullanılmalıdır. Bağırsak hareketinden önce ve sonra tedaviyi yapmak mantıklıdır. Hemoroid merhem anüs ve anüs açıklığının çevresine uygulanır.  Ayrıca hemoroidi rahatlatmak için doğru ve sağlıklı beslenme çok önemlidir. Lifli besinler tüketmek ve bol su içmek gerekir ve günlük yeterli sıvı alımı genel sağlığımız için önem taşımaktadır.

 

 

Hemoroid hastalığının evresine ve ciddiyetine bağlı olarak, cerrahlar doku nodüllerini çıkarmak için farklı yöntemler kullanırlar. Ameliyatsız tedavi yöntemleri ile artık cerrahi bir operasyona, yara ve kesik gibi etkilere veda edebilirsiniz. Sadece çok gerekli olarak nadir durumlarda ameliyat ile hemoroid tedavisi öngörülmektedir. Ameliyat olmadan ve günlük yaşamınıza devam edebileceğiniz hemoroid tedavi yöntemleri ile şifa bulabilirsiniz. 

İlk tedavi yöntemi olarak lazer tedavisi öngörülebilir. Uzman hekim muayenesinden sonra hemoroidin gelişme evresine göre uygulanacak tedaviler belirlenir. Lastik bant ligasyonu, lazer, skleroterapi ve lastik bant ligasyonu ile lazer tedavilerinin kombinasyonu olarak uygulanan ameliyatsız tedavi yöntemleri vardır. Genel anestezi gerektirmeyen ve tedavi sonrasında günlük aktiviteye devam edilebilen etkili tedavi yöntemleridir. 

Nadir olarak gerekli görülen, genel anestezi ile ameliyat yapılarak hemoroidlerin kesilerek çıkarılması tedavisi de vardır. Bu durumda hastanede bir gece kalma durumu olur. Hemoroid tedavisi için kullanılan merhem ve ilaçların da ortak bir özelliği vardır; semptomları hafifletir, ancak hemoroidal nodüllerin kendilerini azaltmazlar. Bu nedenle uygulanan tedavi sonrasında doktorunuzun önerdiği ilaçları veya merhemleri ek tedavi olarak kullanmak gerekir.

 

Ücretsiz Muayene
Fırsatını Kaçırmayın
Bize Ulaşın