Radyo Frekansla Hemoroid Tedavisi ülkemizde uzun bir geçmişiolan bir yöntemdir. Bu kadar eski bir geçmişi olmasına rağmen hala devlet hastanelerinde kullanılmayan radyo frekansla hemoroid tedavisi özel hastane ve klinklerde uygulanmaktadır. Devlet hastanelerinde ne yazık ki bildiğimiz anlamda hemoroid ameliyatı yapılmaktadır. Üstelik bu hemoroid ameliyatları hem uzun sürmekte hem de hastanın iyileşip normal hayata dönmesi epey zaman almaktadır. Bunun yerine hastalar artık çağın gerisinde kalmış olan klasik hemoroid ameliyatları yerine yalnızca birkaç saatlik bir süreç sonrası tekrar normal yaşantılarına döenbilecekleri alternatif tedavileri aramaktadırlar. Radyo Frekansla hemoroid tedavisi de bunlardan bir tanesidir. Uygulama açısından neredeyse lazerle tıpatıp aynı olan bu yöntem de lazerdeki ışınlar yerine radyo dalgalrından faydalanılır. Üstelik radyo frekans tedavisi yalnızca hemoroid rahatsızlıkları değil varis, hemanjiom vb. pek çok rahatsızlıkların tedavisinde kullanılır.

Radyo Frekansla Hemoroid Tedavisi Nasıl Yapılır?

Radyo Frekansla Hemoroid Tedavisi Nasıl Yapılır? Oldukça merak edilen bir sorudur. Çünkü bu dertten muzdarip olan çok sayıda hasta klasik hemoroid ameliyatı yerine radyo frekansla hemoroid tedavisi hakkında bilgi almak için internet vb. yerlerde merak ettiklerini aramaktadırlar. Peki herkes tarafından bu denli merak edilen bu radyo frekansla hemoroid tedavisi nasıl yapılır? İşte cevabı:

  • Tedaviye başlanmadan en az 15-20 dakika öncesinde lavman adını verdiğimiz bir bağırsak temizliği yapılması gerekir. Bu işlem için gerekli ilacı ve nasıl kullanmanız gerektiği doktorlar tarafından size anlatılacaktır.
  • Bağırsak temizliği sonrasında hasta operasyonun yapılacağı yatağa tarif edildiği şekilde uzanır.
  • Hastaya bölgesel uyuşturma olarak ifade ettiğimiz lokal anestezi uygulanacaktır. Bu işlem kesinlikle narkozla yapılmamaktadır. Hastanın bilinci açık ve kendindedir. Yalnızca bölgesel bir hissizleşme söz konusudur.
  • Tedavi sonrasında yarım saat içinde bahsettiğimiz hissizleşme de kendiliğinden ortadan kalkacaktır. Operasyon sırasında asistanlar hastaya sürecin nasıl gittiğini aktarırlar.
  • Radyo frekans cihazına bağlı bir çubukl yardımıyla hastanın makatında bulunan ve ortaya çıkmış olan tüm hemoroid memeleri radyo dalgalarının ısınmaya dönmesiyle yakılacaktır.

İşlemden sonrası kısa bir süre ayağa kalkılmamalıdır. Sonrasında hasta yürüyerek evine gidebilir. Doktor tavsiyelerine uyulduğu takdirde ise çok kısa sürede iyileşmeniz mümkün olacaktır.

                               Basur Tedavi Merkezi İletişim ve Randevu İçin;

                                                                  Bakırköy

                                                       Tel1: 0212 573 50 75
                                                       Tel2: 0533 031 22 99

                                                                  Nişantaşı

                                                       TEL1 : 0212 232 99 24
                                                       TEL2 : 0212 265 99 99

Tags
No Tag

No responses yet

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İletişim Numaralarımız
Basur Tedavi Merkezi İletişim
Kliniklerimiz
Bakırköy Hemoroid Merkezi
Bakırköy Yeşilyurt Mah. Sipahioğlu Cad. 25/1 BAKIRKÖY – İSTANBUL
0212 573 50 75 - 0533 031 22 99
Nişantaşı Hemoroid Merkezi
Nişantaşı Harbiye Mah. Teşvikiye Cad. No:19 Sadun Apt. Kat:5/12 ŞİŞLİ – İstanbul
0212 232 99 24 - 0212 265 99 99