pilonidal sinüs

Tıp literatüründe  pilonidal sinüs yani kıl dönmesi insanların korkulu rüyasıdır. Kaşıntı, akıntı ve ağrı gibi reaksiyonlara neden olan bu rahatsızlığın oluşturduğu reaksiyonlar doğru tedbirler alınırsa önlenebilir. Modern teknolojinin hayatımıza girmesiyle beraber tedavi yöntemlerinde de yenileşmeye gidildi. Farklı teknik ve uygulamalar sayesinde kontrol altına alınan kıl dönmesi belirtileri erken teşhisin yapılmasında en büyük yardımcınız olacaktır. Kıl dönmesi nasıl anlaşılır sorusuna da yanıt bulacağımız bu belirtileri başlıklar altında toplayacak olursak;

  • Pilonidal sinüs kendisini ilk evrelerde kaşıntı ile gösterir. Psikolojik ve fizyolojik olarak rahatsızlık veren bu kaşıntının ardından sorunlu bölgede sivilceye benzer bir enfeksiyon oluşur.
  • Kişilerin sivilce olarak algıladığı bu belirti aslında kıl dönmesidir.
  • Hastaların bir kısmında kıl dönmesi sırt ağrılarına neden olabilir. Fakat bazen bu belirtiyi yaşamayan hastalar ile de karşılaşılabilir.
  • Sivilceye benzeyen iltihaplı alandan kanlı akıntılar geldiği gibi; hastalığın seyrine göre halsizlik, mide bulantısı ve ateş gibi komplikasyonlar oluşabilir.

Tüm bu belirtilerin ardından kıl dönmesi insanlar üzerinde ağrılara neden olur ve hastanın gündelik aktivitelerini yerine getirmesi imkansız hale gelir.

Kıl Dönmesi Nasıl Oluşur?

Kıl dönmesinin insanlarda ortaya çıkması aslında hijyenik sorun ve ihmaller ile ilgilidir. Kişisel temizlik oluştuğunda ve kilo kontrolü yapıldığında genel olarak erkeklerde çıkan bu hastalık daha çıkmadan önlenebilir. Kıl dönmesi bitkisel tedavisi araştırılarak vakit kaybedilmemesi gereken ciddi bir hastalıktır. Bu bağlamda kıl dönmesi (pilonidal sinüs) nasıl oluşur? Sorusuna yanıt vermek gerekirse;

  • Kıl dönmesi en genel tanımı ile; kılların yönünü değiştirerek aksi yönde yani vücudun iç kısımlarına doğru uzaması durumudur.
  • Kıl dönmeleri vücudumuzun genellikle kuyruk sokumunda ve göbek bölgelerinde meydana çıkar.
  • Kılların temizlenmemesi sonucu terleme ile beraber, vücudumuzda yer alan delik ve gözeneklerden içeriye doğru uzayan kılların neden olduğu bir reaksiyon durumudur.

Kıl dönmesi nasıl geçer diye merak eden hastalarımızı 23 yıllık bir deneyim ile hizmetlerine devam eden kurumuz ile iletişime geçerek uzman hekimlerimizin tavsiyelerine kulak vermelerine davet ediyoruz.

Kıl Dönmesi (Pilonidal Sinüs) Tedavisinde Başvurduğumuz Yöntemler

Yukarıda kıl dönmesi zararları ve belirtileri üzerinde durduk. İnsan sağlığını olumsuz yönde etkileyen kıl dönmesi tedavisinde başvurduğumuz yöntemler bu sorundan kısa bir zaman zarfında kurtulmanızı sağlamaktadır. Hastaların tercihine bırakmış olduğumuz klasik ameliyat ve kliniğimizde uygulanan mikro sinüsektomi yöntemleri sayesinde hastalık seyri değiştirilmektedir. Kıl dönmesi ile ilgili aklınıza takılan bütün sorular ve tedavi ücretleri için kurumumuza iletişim numaralarımızdan her daim ulaşabilirsiniz.

Bakırköy Randevu ve İletişim

Tel1: 0212 573 50 75
Tel2: 0533 031 22 99

Nişantaşı Randevu ve İletişim

TEL1 : 0212 265 99 99
TEL2 : 0530 478 91 52

Tags
No Tag

No responses yet

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İletişim Numaralarımız
Basur Tedavi Merkezi İletişim
Kliniklerimiz
Bakırköy Hemoroid Merkezi
Bakırköy Yeşilyurt Mah. Sipahioğlu Cad. 25/1 BAKIRKÖY – İSTANBUL
0212 573 50 75 - 0533 031 22 99
Nişantaşı Hemoroid Merkezi
Nişantaşı Harbiye Mah. Teşvikiye Cad. No:19 Sadun Apt. Kat:5/12 ŞİŞLİ – İstanbul
0212 232 99 24 - 0212 265 99 99