Kıl dönmesinden korunma yöntemleri denilince aklınıza geleneksel metotlar geliyor ise yanlış bir yol izlediğinizi belirtmek isteriz. Çünkü kıl dönmesi bitkisel tedavisi olmayan bir sağlık sorunudur. Çeşitli karışımlar ya da satılan etkisiz ilaçlar kıl dönmesinin yok olması için yeterli olmadığı gibi hastalığın şiddetini arttırmaya da neden olabilmektedir. Kıl dönmesi tedavisi elbette mümkündür. Fakat bu aşamada işini profesyonel metotlar ile yapan ve kendi markasını yaratmış kurumlardan destek almanız önemlidir. Kıl dönmesi belirtileri ile kendini gösterir ancak henüz bu hastalığa yakalanmadı iseniz aşağıda sıralayacağımız kıl dönmesinden korunma yöntemleri hastalığın seyrini değiştirecektir. Peki, kıl dönmesi nasıl anlaşılır ve korunma yöntemleri nelerdir? İşte cevabı…

  • Kıl dönmesi (pilonidal sinüs), vücudumuzun belirli yerlerinde çıkan kılların ters istikamette uzaması sonucu ortaya çıkan bir durumdur.
  • Düzenli periyotlarda alınmamış kıl ve tüyler vücudun ısı seviyesinin artması ve terlemesi sonucunda çeşitli yollar ile vücudun içine doğru uzamaya başlarlar.
  • Bazen kıl batması şeklinde de kendini gösteren kıl dönmesinden korunmanın başlıca yolu hijyenik korunmanızı sağlamaktır.
  • Kilolu ve tüylü bir vücuda sahip olan insanlarda daha sık karşılaşılan kıl dönmesinde; kilo kontrolü ve kişisel bakım ile korunmanız mümkündür.

Kıl dönmesi tedavisinde sayısız başarılı operasyona imza atmış hekimlerimizden destek alarak tedavi sürecini hızlandırabilir ve bu sorundan kurtulabilirsiniz.

Kıl Dönmesi Nasıl Anlaşılır?

Kıl dönmesi nasıl anlaşılır? Kıl dönmesi vücudumuzda meydana geldiğinde vücut bazı tepkiler ortaya koyar. Kıl dönmesi belirtileri hastalığı anlamanızda sizlere yardımcı olur fakat bu hastalık ile kendi metotlarınız sayesinde kurtulmanız imkansız olduğu gibi çok sakıncalıdır. “Kıl dönmesi nasıl geçer?” araması yaparak kendi tedavi yollarına başvuran hastaların karşılaştığı son tam bir hüsrandır. Kıl dönmesi zararları olarak da adlandırabileceğimiz reaksiyonlar;

  • Kaşıntı vücudun kıl dönmesi için verdiği ilk tepkidir.
  • Kaşınma sonucunda bir sivilceye benzeyen kabartı kıl dönmesinin şekil aldığının kanıtıdır.
  • Akıntı, kanamanın yanı sıra kişide yüksek ateş ve halsizliğe neden olan kıl dönmesinin en şiddetli tepkisi verdiği ağrıdır.

Kuyruk sokumunda çıkarak insanların oturmalarına engel olabilecek kıl dönmesinden kurtulmak için profesyonel destek almanız şarttır.

Kıl Dönmesi Tedavi Ücretleri Ne Kadardır?

Kıl dönmesi tedavi ücretleri toplumuzda yer alan bütün vatandaşların ekonomik gelirine uygun olan maliyetlerden oluşmaktadır. Sosyal güvencesi olan vatandaşlarımızın %50’lik indirimden faydalandığı kıl dönmesi tedavi ücreti için iletişim numaralarımızdan bizleri arayabilirsiniz.

Bakırköy Randevu ve İletişim

Tel1: 0212 573 50 75
Tel2: 0533 031 22 99

Nişantaşı Randevu ve İletişim

TEL1 : 0212 265 99 99
TEL2 : 0530 478 91 52

 

 

 

Tags
No Tag

No responses yet

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İletişim Numaralarımız
Basur Tedavi Merkezi İletişim
Kliniklerimiz
Bakırköy Hemoroid Merkezi
Bakırköy Yeşilyurt Mah. Sipahioğlu Cad. 25/1 BAKIRKÖY – İSTANBUL
0212 573 50 75 - 0533 031 22 99
Nişantaşı Hemoroid Merkezi
Nişantaşı Harbiye Mah. Teşvikiye Cad. No:19 Sadun Apt. Kat:5/12 ŞİŞLİ – İstanbul
0212 232 99 24 - 0212 265 99 99