Kıl dönmesi tedavisi vakanın ilk belirtileri anlaşıldığı andan itibaren yapılması acil olan uygulamaların tümünü kapsar. Her vakanın vücudumuzda meydana getirdiği bir takım reaksiyonlar vardır. Hastalığın olup olmadığını anlamak için önemli olan bu belirtilerin bilincinde olmak tedavi sürecini hızlandıracaktır. Toplumumuzda genellikle erkeklerde görülen kıl dönmesi tedavisi ilk evrede yapıldığı taktirde neden olacağı ağır reaksiyonların önüne geçilmiş olacaktır. %95’i kuyruk sokumunda meydana gelen kıl dönmesi nasıl anlaşılır ve tedavi yöntemleri nelerdir gibi sorulara yanıt bulacağınız yazımızı sonuna kadar okumanızı rica ediyoruz. Kıl dönmesinde başvurduğumuz tedavi yöntemlerine değinmeden önce sizlere vakanın belirtilerinden bahsetmek istiyoruz.

Kıl Dönmesi Belirtileri Nelerdir?

Pilonidal sinüs olarak adlandırdığımız kıl dönmesinin vücudunuzda var olduğunu anlamanız için birkaç ipucu yeterli olacaktır. Makat hastalıkları arasında en sık karşılaştığımız kıl dönmesi belirtileri sinsi olarak ilerlemez. Kıl batması ile zaman zaman karıştırılan kıl dönmesinin vücudunuzda meydana getirdiği değişiklikleri şu şekilde sıralayabiliriz;

  • Kıl dönmesinin ilk reaksiyonu makatta meydana gelen akıntıdır. Fakat bu süreçte iç çamaşırındaki nemlilikten vakanın farkına varmak güç olacaktır.
  • Anüsten gelen akıntının mikroplar ile karışması ve iltihaplanmanın oluşması ile beraber ortaya ağır bir koku çıkar. Bu noktada hasta vakanın ciddiyeti ile karşılaşmış olur.
  • Tedaviye başlanılmamış ise bu belirtiler anüste ağrı, şişlik ve kanama ile kendini gösterir ve kişinin yaşantısında büyük engellere neden olur.

Kıl dönmesi nasıl geçer sorusu ile tarafımızla iletişime geçen hastalara başvurduğumuz metot ve tedavi süreci hakkında bilgi veriyoruz.

Kıl Dönmesi Tedavisi Nasıl Yapılır?

Kıl dönmesi tedavisinde artık eski usul ameliyatlara gerek duymuyoruz. Küçük bir kesi açılarak kısa sürede gerçekleşen kıl dönmesi tedavisi için genellikle bölgesel uyuşma sağlayan lokal anestezi uyguluyoruz. Hastaya anestezi verilmediği için hastanede yatışı gerektiren bir durum oluşmuyor. Kişi gündelik yaşamına geri dönebiliyor ve bu sayede iş gücü kaybı yaşanmıyor.

 

Bakırköy Randevu ve İletişim

Tel1: 0212 573 50 75
Tel2: 0533 031 22 99

Nişantaşı Randevu ve İletişim

TEL1 : 0212 265 99 99
TEL2 : 0530 478 91 52

Tags
No Tag

No responses yet

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İletişim Numaralarımız
Basur Tedavi Merkezi İletişim
Kliniklerimiz
Bakırköy Hemoroid Merkezi
Bakırköy Yeşilyurt Mah. Sipahioğlu Cad. 25/1 BAKIRKÖY – İSTANBUL
0212 573 50 75 - 0533 031 22 99
Nişantaşı Hemoroid Merkezi
Nişantaşı Harbiye Mah. Teşvikiye Cad. No:19 Sadun Apt. Kat:5/12 ŞİŞLİ – İstanbul
0212 232 99 24 - 0212 265 99 99