Kıl dönmesi tedavi ücretleri kliniğimizde belirlenirken toplumdaki bütün kesimlerin ekonomilerine uygun olacak bir anlayış ile hareket edilir. Kıl dönmesi ya da bizim deyimimiz ile “pilonidal sinüs” coğrafi konum farklılığı göstermeksizin herkeste meydana gelebilen bir makat hastalığıdır. Dolayısı ile kıl dönmesi tedavi ücretleri hastalarımızın tümünün ödeyebileceği meblağlardan oluşmalıdır. Sağlık güvencesi olan hastalara ücretsiz muayene imkanı sunan kliniğimiz ile günün 24 saati ile iletişime geçebilirsiniz. Kıl dönmesi tedavisi bitkisel metotların vaat ettiği düşük rakamlar ile tedavi edilemeyecek kadar ciddi bir vakadır. Bu nedenle yazımızda yer vereceğimiz kıl dönmesi belirtileri fark edildiği an uzman bir hekim tarafından tedavi edilmelidir.

Kıl Dönmesi Belirtileri Nelerdir?

Kıl dönmesi sinsi ilerleyen vakalar arasında yer almaz. Hastalığın gelişim süreci uzun olabilir fakat vuku bulduğu andan itibaren vücuda bazı sinyaller gönderir. İşte bu sinyallerin bilincinde olmak kıl dönmesi nasıl anlaşılır? Sorusuna yanıt almanızda etkili olacaktır. Kıl batması ile karıştırılan fakat farklı etki ve komplikasyonlara sahip olan kıl dönmesi belirtilerini yakından inceleyelim…

  • Vücudumuzdan dökülen kıl, tüy ve saçların genellikle kuyruk sokumunda birikmesi sonucu oluşan kıl dönmesi makattan gelen akıntılar ile sinyal verir.
  • Sinüs ağzından dökülen sıvılar mikroplar ile birleştiğinde akıntı yeşil bir renk alır ve ortaya ağır bir koku çıkar.
  • Makatta kaşınma ve kişinin gündelik faaliyetlerini yerine getirmesine engel olan bir ağrı kıl dönmesinin en belirgin belirtileri arasında yer alır.

Yukarıda sıraladığımız belirtiler ile karşılaşan ve tedavi sürecine başladığımız hastaların merak ettiği soruların arasında kıl dönmesi neden olur? yer almaktadır. Kıl dönmesinden korunmanın en temel yolu vücudunuzun hijyenine dikkat etmektir. Düzenli epilasyon ve vücudun temizliğini belirli periyotlarda yaparak kıl dönmesine yakalanma riskini azaltabilirsiniz. Zira kıl dönmesi vücudumuzda yer alan tüylerin terlemeye bağlı olarak gözenek ve deliklerden cildin altında birikmesi sonucu oluşmaktadır.

 

Tags
No Tag

No responses yet

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İletişim Numaralarımız
Basur Tedavi Merkezi İletişim
Kliniklerimiz
Bakırköy Hemoroid Merkezi
Bakırköy Yeşilyurt Mah. Sipahioğlu Cad. 25/1 BAKIRKÖY – İSTANBUL
0212 573 50 75 - 0533 031 22 99
Nişantaşı Hemoroid Merkezi
Nişantaşı Harbiye Mah. Teşvikiye Cad. No:19 Sadun Apt. Kat:5/12 ŞİŞLİ – İstanbul
0212 232 99 24 - 0212 265 99 99