Kategori

Kıl Dönmesi Tedavi Hizmetleri

Kıl Dönmesi Tedavisi

By | Kıl Dönmesi Tedavi Hizmetleri | Yorumlar

Kıl dönmesi tedavisi vakanın ilk belirtileri anlaşıldığı andan itibaren yapılması acil olan uygulamaların tümünü kapsar. Her vakanın vücudumuzda meydana getirdiği bir takım reaksiyonlar vardır. Hastalığın olup olmadığını anlamak için önemli olan bu belirtilerin bilincinde olmak tedavi sürecini hızlandıracaktır. Toplumumuzda genellikle erkeklerde görülen kıl dönmesi tedavisi ilk evrede yapıldığı taktirde neden olacağı ağır reaksiyonların önüne geçilmiş olacaktır. %95’i kuyruk sokumunda meydana gelen kıl dönmesi nasıl anlaşılır ve tedavi yöntemleri nelerdir gibi sorulara yanıt bulacağınız yazımızı sonuna kadar okumanızı rica ediyoruz. Kıl dönmesinde başvurduğumuz tedavi yöntemlerine değinmeden önce sizlere vakanın belirtilerinden bahsetmek istiyoruz.

Kıl Dönmesi Belirtileri Nelerdir?

Pilonidal sinüs olarak adlandırdığımız kıl dönmesinin vücudunuzda var olduğunu anlamanız için birkaç ipucu yeterli olacaktır. Makat hastalıkları arasında en sık karşılaştığımız kıl dönmesi belirtileri sinsi olarak ilerlemez. Kıl batması ile zaman zaman karıştırılan kıl dönmesinin vücudunuzda meydana getirdiği değişiklikleri şu şekilde sıralayabiliriz;

 • Kıl dönmesinin ilk reaksiyonu makatta meydana gelen akıntıdır. Fakat bu süreçte iç çamaşırındaki nemlilikten vakanın farkına varmak güç olacaktır.
 • Anüsten gelen akıntının mikroplar ile karışması ve iltihaplanmanın oluşması ile beraber ortaya ağır bir koku çıkar. Bu noktada hasta vakanın ciddiyeti ile karşılaşmış olur.
 • Tedaviye başlanılmamış ise bu belirtiler anüste ağrı, şişlik ve kanama ile kendini gösterir ve kişinin yaşantısında büyük engellere neden olur.

Kıl dönmesi nasıl geçer sorusu ile tarafımızla iletişime geçen hastalara başvurduğumuz metot ve tedavi süreci hakkında bilgi veriyoruz.

Kıl Dönmesi Tedavisi Nasıl Yapılır?

Kıl dönmesi tedavisinde artık eski usul ameliyatlara gerek duymuyoruz. Küçük bir kesi açılarak kısa sürede gerçekleşen kıl dönmesi tedavisi için genellikle bölgesel uyuşma sağlayan lokal anestezi uyguluyoruz. Hastaya anestezi verilmediği için hastanede yatışı gerektiren bir durum oluşmuyor. Kişi gündelik yaşamına geri dönebiliyor ve bu sayede iş gücü kaybı yaşanmıyor.

 

Bakırköy Randevu ve İletişim

Tel1: 0212 573 50 75
Tel2: 0533 031 22 99

Nişantaşı Randevu ve İletişim

TEL1 : 0212 265 99 99
TEL2 : 0530 478 91 52

Kıl Dönmesi Tedavi Ücretleri

By | Kıl Dönmesi Tedavi Hizmetleri | Yorumlar

Kıl dönmesi tedavi ücretleri kliniğimizde belirlenirken toplumdaki bütün kesimlerin ekonomilerine uygun olacak bir anlayış ile hareket edilir. Kıl dönmesi ya da bizim deyimimiz ile “pilonidal sinüs” coğrafi konum farklılığı göstermeksizin herkeste meydana gelebilen bir makat hastalığıdır. Dolayısı ile kıl dönmesi tedavi ücretleri hastalarımızın tümünün ödeyebileceği meblağlardan oluşmalıdır. Sağlık güvencesi olan hastalara ücretsiz muayene imkanı sunan kliniğimiz ile günün 24 saati ile iletişime geçebilirsiniz. Kıl dönmesi tedavisi bitkisel metotların vaat ettiği düşük rakamlar ile tedavi edilemeyecek kadar ciddi bir vakadır. Bu nedenle yazımızda yer vereceğimiz kıl dönmesi belirtileri fark edildiği an uzman bir hekim tarafından tedavi edilmelidir.

Kıl Dönmesi Belirtileri Nelerdir?

Kıl dönmesi sinsi ilerleyen vakalar arasında yer almaz. Hastalığın gelişim süreci uzun olabilir fakat vuku bulduğu andan itibaren vücuda bazı sinyaller gönderir. İşte bu sinyallerin bilincinde olmak kıl dönmesi nasıl anlaşılır? Sorusuna yanıt almanızda etkili olacaktır. Kıl batması ile karıştırılan fakat farklı etki ve komplikasyonlara sahip olan kıl dönmesi belirtilerini yakından inceleyelim…

 • Vücudumuzdan dökülen kıl, tüy ve saçların genellikle kuyruk sokumunda birikmesi sonucu oluşan kıl dönmesi makattan gelen akıntılar ile sinyal verir.
 • Sinüs ağzından dökülen sıvılar mikroplar ile birleştiğinde akıntı yeşil bir renk alır ve ortaya ağır bir koku çıkar.
 • Makatta kaşınma ve kişinin gündelik faaliyetlerini yerine getirmesine engel olan bir ağrı kıl dönmesinin en belirgin belirtileri arasında yer alır.

Yukarıda sıraladığımız belirtiler ile karşılaşan ve tedavi sürecine başladığımız hastaların merak ettiği soruların arasında kıl dönmesi neden olur? yer almaktadır. Kıl dönmesinden korunmanın en temel yolu vücudunuzun hijyenine dikkat etmektir. Düzenli epilasyon ve vücudun temizliğini belirli periyotlarda yaparak kıl dönmesine yakalanma riskini azaltabilirsiniz. Zira kıl dönmesi vücudumuzda yer alan tüylerin terlemeye bağlı olarak gözenek ve deliklerden cildin altında birikmesi sonucu oluşmaktadır.

 

Pilonidal Sinüs Tedavisi

By | Kıl Dönmesi Tedavi Hizmetleri | Yorumlar

 pilonidal sinüs

Tıp literatüründe  pilonidal sinüs yani kıl dönmesi insanların korkulu rüyasıdır. Kaşıntı, akıntı ve ağrı gibi reaksiyonlara neden olan bu rahatsızlığın oluşturduğu reaksiyonlar doğru tedbirler alınırsa önlenebilir. Modern teknolojinin hayatımıza girmesiyle beraber tedavi yöntemlerinde de yenileşmeye gidildi. Farklı teknik ve uygulamalar sayesinde kontrol altına alınan kıl dönmesi belirtileri erken teşhisin yapılmasında en büyük yardımcınız olacaktır. Kıl dönmesi nasıl anlaşılır sorusuna da yanıt bulacağımız bu belirtileri başlıklar altında toplayacak olursak;

 • Pilonidal sinüs kendisini ilk evrelerde kaşıntı ile gösterir. Psikolojik ve fizyolojik olarak rahatsızlık veren bu kaşıntının ardından sorunlu bölgede sivilceye benzer bir enfeksiyon oluşur.
 • Kişilerin sivilce olarak algıladığı bu belirti aslında kıl dönmesidir.
 • Hastaların bir kısmında kıl dönmesi sırt ağrılarına neden olabilir. Fakat bazen bu belirtiyi yaşamayan hastalar ile de karşılaşılabilir.
 • Sivilceye benzeyen iltihaplı alandan kanlı akıntılar geldiği gibi; hastalığın seyrine göre halsizlik, mide bulantısı ve ateş gibi komplikasyonlar oluşabilir.

Tüm bu belirtilerin ardından kıl dönmesi insanlar üzerinde ağrılara neden olur ve hastanın gündelik aktivitelerini yerine getirmesi imkansız hale gelir.

Kıl Dönmesi Nasıl Oluşur?

Kıl dönmesinin insanlarda ortaya çıkması aslında hijyenik sorun ve ihmaller ile ilgilidir. Kişisel temizlik oluştuğunda ve kilo kontrolü yapıldığında genel olarak erkeklerde çıkan bu hastalık daha çıkmadan önlenebilir. Kıl dönmesi bitkisel tedavisi araştırılarak vakit kaybedilmemesi gereken ciddi bir hastalıktır. Bu bağlamda kıl dönmesi (pilonidal sinüs) nasıl oluşur? Sorusuna yanıt vermek gerekirse;

 • Kıl dönmesi en genel tanımı ile; kılların yönünü değiştirerek aksi yönde yani vücudun iç kısımlarına doğru uzaması durumudur.
 • Kıl dönmeleri vücudumuzun genellikle kuyruk sokumunda ve göbek bölgelerinde meydana çıkar.
 • Kılların temizlenmemesi sonucu terleme ile beraber, vücudumuzda yer alan delik ve gözeneklerden içeriye doğru uzayan kılların neden olduğu bir reaksiyon durumudur.

Kıl dönmesi nasıl geçer diye merak eden hastalarımızı 23 yıllık bir deneyim ile hizmetlerine devam eden kurumuz ile iletişime geçerek uzman hekimlerimizin tavsiyelerine kulak vermelerine davet ediyoruz.

Kıl Dönmesi (Pilonidal Sinüs) Tedavisinde Başvurduğumuz Yöntemler

Yukarıda kıl dönmesi zararları ve belirtileri üzerinde durduk. İnsan sağlığını olumsuz yönde etkileyen kıl dönmesi tedavisinde başvurduğumuz yöntemler bu sorundan kısa bir zaman zarfında kurtulmanızı sağlamaktadır. Hastaların tercihine bırakmış olduğumuz klasik ameliyat ve kliniğimizde uygulanan mikro sinüsektomi yöntemleri sayesinde hastalık seyri değiştirilmektedir. Kıl dönmesi ile ilgili aklınıza takılan bütün sorular ve tedavi ücretleri için kurumumuza iletişim numaralarımızdan her daim ulaşabilirsiniz.

Bakırköy Randevu ve İletişim

Tel1: 0212 573 50 75
Tel2: 0533 031 22 99

Nişantaşı Randevu ve İletişim

TEL1 : 0212 265 99 99
TEL2 : 0530 478 91 52

Kıl Dönmesinden Korunma Yöntemleri

By | Kıl Dönmesi Tedavi Hizmetleri | Yorumlar

Kıl dönmesinden korunma yöntemleri denilince aklınıza geleneksel metotlar geliyor ise yanlış bir yol izlediğinizi belirtmek isteriz. Çünkü kıl dönmesi bitkisel tedavisi olmayan bir sağlık sorunudur. Çeşitli karışımlar ya da satılan etkisiz ilaçlar kıl dönmesinin yok olması için yeterli olmadığı gibi hastalığın şiddetini arttırmaya da neden olabilmektedir. Kıl dönmesi tedavisi elbette mümkündür. Fakat bu aşamada işini profesyonel metotlar ile yapan ve kendi markasını yaratmış kurumlardan destek almanız önemlidir. Kıl dönmesi belirtileri ile kendini gösterir ancak henüz bu hastalığa yakalanmadı iseniz aşağıda sıralayacağımız kıl dönmesinden korunma yöntemleri hastalığın seyrini değiştirecektir. Peki, kıl dönmesi nasıl anlaşılır ve korunma yöntemleri nelerdir? İşte cevabı…

 • Kıl dönmesi (pilonidal sinüs), vücudumuzun belirli yerlerinde çıkan kılların ters istikamette uzaması sonucu ortaya çıkan bir durumdur.
 • Düzenli periyotlarda alınmamış kıl ve tüyler vücudun ısı seviyesinin artması ve terlemesi sonucunda çeşitli yollar ile vücudun içine doğru uzamaya başlarlar.
 • Bazen kıl batması şeklinde de kendini gösteren kıl dönmesinden korunmanın başlıca yolu hijyenik korunmanızı sağlamaktır.
 • Kilolu ve tüylü bir vücuda sahip olan insanlarda daha sık karşılaşılan kıl dönmesinde; kilo kontrolü ve kişisel bakım ile korunmanız mümkündür.

Kıl dönmesi tedavisinde sayısız başarılı operasyona imza atmış hekimlerimizden destek alarak tedavi sürecini hızlandırabilir ve bu sorundan kurtulabilirsiniz.

Kıl Dönmesi Nasıl Anlaşılır?

Kıl dönmesi nasıl anlaşılır? Kıl dönmesi vücudumuzda meydana geldiğinde vücut bazı tepkiler ortaya koyar. Kıl dönmesi belirtileri hastalığı anlamanızda sizlere yardımcı olur fakat bu hastalık ile kendi metotlarınız sayesinde kurtulmanız imkansız olduğu gibi çok sakıncalıdır. “Kıl dönmesi nasıl geçer?” araması yaparak kendi tedavi yollarına başvuran hastaların karşılaştığı son tam bir hüsrandır. Kıl dönmesi zararları olarak da adlandırabileceğimiz reaksiyonlar;

 • Kaşıntı vücudun kıl dönmesi için verdiği ilk tepkidir.
 • Kaşınma sonucunda bir sivilceye benzeyen kabartı kıl dönmesinin şekil aldığının kanıtıdır.
 • Akıntı, kanamanın yanı sıra kişide yüksek ateş ve halsizliğe neden olan kıl dönmesinin en şiddetli tepkisi verdiği ağrıdır.

Kuyruk sokumunda çıkarak insanların oturmalarına engel olabilecek kıl dönmesinden kurtulmak için profesyonel destek almanız şarttır.

Kıl Dönmesi Tedavi Ücretleri Ne Kadardır?

Kıl dönmesi tedavi ücretleri toplumuzda yer alan bütün vatandaşların ekonomik gelirine uygun olan maliyetlerden oluşmaktadır. Sosyal güvencesi olan vatandaşlarımızın %50’lik indirimden faydalandığı kıl dönmesi tedavi ücreti için iletişim numaralarımızdan bizleri arayabilirsiniz.

Bakırköy Randevu ve İletişim

Tel1: 0212 573 50 75
Tel2: 0533 031 22 99

Nişantaşı Randevu ve İletişim

TEL1 : 0212 265 99 99
TEL2 : 0530 478 91 52

 

 

 

Kıl Dönmesi İçin İlaç

By | Kıl Dönmesi Tedavi Hizmetleri | Yorumlar

Kıl Dönmesi İçin İlaç

Kıl dönmesi için ilaç araştırması yapıyor iseniz yazımız düştüğünüz bu yanılgıdan kurtulmanızda etkili olacaktır. Pilonidal sinüs antibiyotik tedavisi olmayan ve cerrahi müdahale gerektiren bir hastalıktır. Piyasada kıl dönmesi tedavisi adı altında satılan hiçbir ilaç bu komplikasyonun ortadan kalkması için yeterli olmayacaktır. Kıl dönmesi için ilaç tedavisi öneren doktorların tedavisini kabul etmeniz ortadan kalkmayan kıl dönmesi sorununun giderek büyümesine neden olacaktır. Pilonidal Sinüs vakasının giderilmesi için etki sağlayan tedavi;

 • Flap (Eski Usül) Ameliyat
 • Mikrosinüsektomi ile gerçekleşen operasyondur.

İki tedavi yöntemi dışında kıl dönmesi için ilaç kullanımı bu sancılı sürecin uzamasından başka bir işe yaramayacaktır. Kıl dönmesi belirtileri fark edildiği an uzman bir hekim ile iletişime geçilmeli ve Pilonidal Sinüstedavisi başlatılmalıdır.

Flap Mı Mikrosinüsektomi Mi?

Hastaların iyileşme sürecinde kullanacakları tedavi yöntemleri arasında kararsız kalmaları gayet olağandır. İki farklı operasyonda %100 başarı sağlayan kliniğimizde kıl dönmesi sorunundan kurtulabilirsiniz. Peki, yukarıda sıralamış olduğu flap ve mikrosinüsektomi yöntemleri arasındaki fark nedir? İşte cevabı…

 • Flap yöntemi, eski üsul ameliyatlar arasında yer alır. Tedavi süreci 30-60 dakika arasında değişmektedir.
 • Mikrosinüsektomi dediğimiz yöntemde ise tedavi süresi çok daha kısadır. 3 dakika gibi kısa bir sürede operasyon tamamlanır.
 • Flap uygulamasında ameliyat kesik izi 7-10 cm arasında değişkenlik gösterir. Flap daha modern bir metot olduğundan 3 cm gibi ufak bir kesik olacaktır.
 • Eski üsul ameliyatın riski ve bölgenin iltihap kapma oranı mikrosinüsektomiye göre çok daha fazladır.

Pilonidal Sinüs sorunundan kurtulurken kısa ve sancısız bir süreç yaşamak istiyorsanız mikrosinüsektomi yöntemi sizler için uygun olacaktır.

Kıl Dönmesi İçin Hangi Bölüme Gidilmelidir?

Kıl dönmesi tedavisi için muayene olmanız gereken bölüm Genel Cerrahi’dir. Proktoloji Uzmanlarının makat bölgesinde gerçekleşen sağlık sorunları ile birebir ilgilendiklerini belirtmek isteriz. Hastaların tercihine göre değişen Bayan ve Bay Genel Cerrahi Uzmanlarımız bir telefon kadar yakınınızdadır.

 Tedavi Sonrası

Tedavi sonrası kişiye eğer cerrahi operasyon uygulanmış ise belli bir süre yatış gerçekleştirmesi gerekebilir. Bunun yanında yaranın cerahatinin de belirli sürelerde akıtılması ve yaraya pansuman yapılması da gerekmektedir. Cerrahi müdahale ile kıl dönmesi rahatsızlığının iyileşme süreci belli bir miktarda sancılı geçmektedir. Bunun yanında deriden büyük bir parça alınması durumunda olunduğundan yaranın kendini kapatması oldukça uzun sürecektir. Yara iyileştikten sonra iz kalması olasıdır.

Kıl  tedavisi eğer mikro sinüsektomi yöntemi aracılığı ile yapıldı ise sağlıklı deriye gereksiz hasar verilmediği için iyileşme süreci oldukça hızlı geçmektedir. Kişi operasyon bittikten sonra hastaneden sevkini isteyebilir. Ameliyat sonrası işine, günlük aktivitelerine geri döner. Genel narkoz almadığı için narkozun zararları ile uğraşması da gerekmez.  

 

Bakırköy Randevu ve İletişim

Tel1: 0212 573 50 75
Tel2: 0533 031 22 99

NişantaşıRandevu ve İletişim

TEL1 : 0212 265 99 99
TEL2 : 0530 478 91 52

 

 

Plonidal Sinüs Apse

By | Kıl Dönmesi Tedavi Hizmetleri | Yorumlar

Plonidal Sinüs Apse halk arasında kıl dönmesi olarak bilinen rahatsızlığın sivilce şeklinde cilt üzerinde oluşmasına verilen isimdir. Evvela kıl dönmesi nasıl oluşur? Konuyu bu soru üzerinden açıklayacak olursak;

Biri genetik ve diğeri beşeri olmak üzere iki farklı sebepten dolayı oluşmakta olan kıl dönmesi rahatsızlıkları bir makat hastalığı olarak kabul edilir.

 • Genetik olarak ortaya çıkan kıl dönmelerinde hastalığın ortaya çıktığı kişinin ailesinde en az bir kişide bu hastalığın görülmüş olması beklenir. Kıl dönmesi kişinin annesi, babası ya da kardeşlerinde ortaya çıktığında bu kişide de genetik bir yatkınlık söz konusu olur. Ve ilerleyen zamanda yüksek ihtimalle hastalık o kişide de görülür. Dâhili bir şekilde iltihap içerde oluşur. Ve dışarıya apse yapar.
 • Beşeri sebeplerden dolayı oluşan kıl dönmelerinde ise durum çok daha farklıdır. Saç ve vücut kılları dökülmeye uğradıklarında kuyruk sokumu bölgesinde birikirler. Burada kişinin hareketleri doğrultusunda basınca uğrayarak gözenek veya deliklerden içeri doğru girerler. Bu kıllar içeriye doğru ilerlerken oluşturdukları bir kanal bulunmaktadır. İşte bu kanala plonidal sinüs ismi verilir. Üzerlerinde taşıdıkları bakteriler uygun sıcaklıkta çoğaldıklarında burada bir iltihap oluşur. İltihabın vücut dışına vurumu ise apse şeklinde olur. Buna da Plonidal sinüs apse ismi verilmektedir.

Tedavinin İlk Aşaması Apsenin Boşaltılması

Kıl dönmesinde tam anlamıyla tedaviye geçilebilmesi için öncelikle mevcut apsenin vücut içinden boşaltılması ve iltihaplı alanın kurutulması gerekmektedir. Bunun yolu da çeşitli apselerin boşaltılmasında kullanılan apse drenajıdır. Cihaz yardımıyla apse dışarı boşaltılır. Ve bölge iyice temizlenir. Sonrasında da Antibiyotik kullanılarak tamamen kuruması sağlanır.

En Etkin Tedavi Mikrosinüsektomi

Kıl dönmesi tedavisi için kullanılmakta olan iki tip tedavi yöntemi bulunmaktadır. Bunlardan ilki eski usul Flap yöntemidir. Klasik ameliyat şeklinde ciddi anlamda büyük kesikler açılarak tedavi sağlanır. Ve sonrasında bölgede büyük izler kalabilir. İyileşme süresi de epeyce zaman alır. Mikrosinüsektomi de ise yalnızca kıl yumağını çıkarabilmek için çok küçük bir kesik açılır. Ve işlem oradan sağlanır. Kıl yumağı alındıktan sonra birkaç dikişle yara kapatılır. İşlem yalnızca 30 dakika sürmektedir. Ve en fazla 10 gün içinde iyileşebilirsiniz.

                     Kıl Dönmesi Tedavi Merkezi İletişim ve Randevu İçin;

                                                                  Bakırköy

                                                       Tel1: 0212 573 50 75
                                                       Tel2: 0533 031 22 99

                                                                  Nişantaşı

                                                       TEL1 : 0212 232 99 24
                                                       TEL2 : 0212 265 99 99

Plonidal Sinüs Mikrosinüsektomi

By | Kıl Dönmesi Tedavi Hizmetleri | Yorumlar

Plonidal Sinüs Mikrosinüsektomi halk arasında kıl dönmesi ismini verdiğimiz hastalığın tedavisi için geliştirilen yeni nesil uygulamaya verilen isimdir. Kıl dönmesi rahatsızlıklarının tedavisi için hem geçmişte hem de günümüzde halen daha devlet hastanelerinde kullanılmakta olan Flap Ameliyatının çok sayıda olumsuz yanı bulunmaktadır. Birçok genel cerrahi uzmanı eski usul flap ameliyatını önermemektedir.

Flap Ameliyatının Dezavantajları

Flap ameliyatları sadece kıl dönmesi için değil günümüzde pek çok hastalığın tedavisinde kullanılmaya devam etmektedir. Ancak ameliyat sırasında açılan kesikler vs. tamamı ciddi anlamda izler bırakmakta ve bazı hastalarda korkunç görüntülere sebep olmaktadır.

 • Büyük ameliyathane ortamında kalabalık bir ekip tarafından yapılan kapsamlı bir ameliyattır.
 • Genel Anestezi yoluyla hastalar uyutulur. Solunumlarını kendileri yapamayacakları için solunum cihazına bağlanırlar.
 • Ameliyat sırasında kıl dönmesine sebep olan kıl yumağının çıkarılması ve iltihabın tamamen boşaltılabilmesi için ortalama 10 cm büyüklüğünde bir kesik açılır.
 • İşlem tamamlandıktan sonrada bu kesiğin kapatılabilmesi için dikiş atılması gerekir. Sonuç olarak da bölgede bariz bir şekilde belli olan bir iz kalma durumu söz konusu olabilir.

Genel cerrahi uzmanları mikrosinüsektomi tedavisi kullanılmaya başladığından beri Flap uygulamasını hiçbir hasta için önermemektedir. Geçmişten bugüne istenildiği gibi olmasa da tedavi sağladığı bir gerçektir ancak çok sayıda da dezavantajı bulunmaktadır. Bu yüzden kıl dönmesi teşhisi konan hastaların tamamına bu yeni yöntem önerilmektedir.

Neden Mikrosinüsektomi?

Hem yeni nesil bir tedavi olması hem de sağladığı birçok kolaylıktan dolayı genel cerrahi uzmanları bu yöntemi kullanmaktadır. Kıl yumağını çıkarmak için açılan kesiğin büyüklüğü minimal bir düzeyde olduğu için mikrosinüsektomi ismini alan tedavide başarı oranı %100 olup sonrasında hastalık bir daha tekrarlamamaktadır. Dikiş izi kalmaması ve hastaların operasyon sonrasında evlerine gidip dinlenebilmeleri gibi avantajlar sağlaması mikrosinüsektomiyi tercih sebebi yapmaktadır.

                         Kıl Dönmesi Tedavi Merkezi İletişim ve Randevu İçin;

                                                                  Bakırköy

                                                       Tel1: 0212 573 50 75
                                                       Tel2: 0533 031 22 99

                                                                  Nişantaşı

                                                       TEL1 : 0212 232 99 24
                                                       TEL2 : 0212 265 99 99

Kıl Dönmesine Bitkisel Çözüm

By | Kıl Dönmesi Tedavi Hizmetleri | Yorumlar

Kıl Dönmesine Bitkisel Çözüm için internette, televizyon kanallarında, gazetelerde çok sayıda uzmanın tavsiyelerde bulunduğu bariz bir şekilde görülmektedir. Çeşitli ot ve çiçeklerden ya da bitkilerin toz haline getirilmiş özlerinden hazırlanan bir takım ilaç, merhem ve kürler kıl dönmesine bitkisel çözüm olarak sunulmaktadır. Kıl dönmesi hem genetik yani dâhili olarak içerden oluşan hem da harici yani dış unsurlardan dolayı oluşan bir hastalıktır. Ve bitkisel yöntemlerle tedavisi asla mümkün olmayan bir problemdir. Medyada çok sayıda doktor tv programlarına konuk olarak ya da gazete ve internet sitelerinde köşe yazarı olarak görev yapmaktadır. Ve tamamen tiraj, reyting, tıklama uğruna pek çok hastalık için bitkisel tedavilerin fayda sağladığını ifade etmektedirler. Ne yazık ki hastalar da kıl dönmesi, hemoroid vb. makat bölgesinde oluşan hastalıklar içi doktora gitmeye çekindikleri için bu tedavileri uygulamayı tercih etmektedirler. Fakat bu tür bitkisel tedaviler işe yaramadıkları gibi uygulandıkları bölgelerde ilave sorunların doğmasına yol açmaktadır. Örneğin; kıl dönmesine bitkisel çözüm olarak sunulan bir ilaç o bölgede alerjik reaksiyonlar oluşturabilmekte ve kaşıntı şiddetlenebilmektedir. Ya da cilt üzerinde tahriş, kızarıklık, kabarma ve döküntü vb. ekstra sorunlar ortaya çıkabilmektedir.

Neden Bitkisel Yöntemler İşe Yaramıyor?

Çünkü kıl dönmesi problemi özellikle dışarıdan kaynaklı bir sebeple oluştuğunda saç ve vücut üzerinden dökülen kılların kuyruk sokumu bölgesinden içeri girmesi durumu söz konusu. Bu durumda bitkisel uygulamalar içeriden veya dışarıdan bu kıl yumağının buradan yok edilmesini sağlayabilme imkânına sahip değil. İltihaba sebep olan bahsi geçen bu kıl yumağının mutlaka cerrahi müdahale ile alınması gerekmektedir. Bu sebepten ötürü kıl dönmesine bitkisel çözüm önerisi olarak verilen tariflerin tamamı etkisiz olmaktadır.

                              Kıl Dönmesi Tedavi Merkezi İletişim ve Randevu İçin;

                                                                  Bakırköy

                                                       Tel1: 0212 573 50 75
                                                       Tel2: 0533 031 22 99

                                                                  Nişantaşı

                                                       TEL1 : 0212 232 99 24
                                                       TEL2 : 0212 265 99 99

Bacakta Kıl Dönmesi

By | Kıl Dönmesi Tedavi Hizmetleri | Yorumlar

Bacakta Kıl Dönmesi rastlanan bir vaka değildir. Bu alanda çalışmalar yürüten genel cerrahi uzmanları kıl dönmesinin oluştuğu 3 farklı yer belirlemiştir. En sık oluşan %95 gibi yüksek oranla kuyruk sokumu bölgesinde ortaya çıkan kıl dönmesidir. İkinci sırada %4 oranla göbekte oluşan kıl dönmesi vardır. Üçüncü sırada ise en nadir görülen parmak arasında kıl dönmesi rahatsızlıkları bulunur. Bacakta kıl dönmesi zannedilen şey ise epilasyon sonrası özellikle kadınlarda kılların yeniden uzaması ve cilt altında yüzeye çıkacağı sırada yönünü şaşırıp geriye doğru batmasından kaynaklanan kıl batması sorunlarıdır. Ve kesinlikle kıl dönmesi kadar tehlikeli ve ciddi bir problem değildir. Erkeklerde bacakta kıl dönmesi olarak düşünülen sorun ise kıl köklerinde meydana gelen iltihaplanmalardır. Küçük sivilce görünümünde olup kıl dönmesi zannedilebilirler. Ancak onlara da folikülit ismi verilmektedir.

Kıl Dönmesinin Vücutta Oluşma Evreleri

Kıl dönmesi rahatsızlığı 2 türlü ortaya çıkmaktadır. Biri tamamen genetik sebeplerden kaynaklana ve vücudun kendiliğinden üretmiş olduğu rahatsızlıklardır. Bir diğeri ise tamamen dış unsurlardan kaynaklanır. Ve aslında dikkatli davranılması durumunda önlenebilir.

Genetik olarak ortaya çıkan rahatsızlıklarda kişilerin yakın akrabalarında daha öncesinde bu hastalığa rastlanmış olması durumu söz konusudur. Genetik bir yatkınlık olduğu için kişide hastalık içerde kendiliğinden oluşmaktadır.

Beşeri sebeplerden dolayı oluşan hastalıklarda ise oluşma sebebi vücuttan dökülen saç ve kıllardır. Bunlar kuyruk sokumu bölgesinde birikerek kişinin hareket etmesi sonucu burada bulunan gözenek ve küçük deliklerden içeri girer. İçeri girdikten sonra bir süre ilerleyen kıl buraya yerleşir ve üzerinde bulunan bakterilerin çoğalması sonrası bir iltihap meydana getirir. Bu iltihap sivilce şeklindeki bir apse ile vücut dışına çıkar. Zamanla apse patlar ve iltihaplı irin ve kan akıntısı oluşur.

                         Kıl Dönmesi Tedavi Merkezi İletişim ve Randevu İçin;

                                                                  Bakırköy

                                                       Tel1: 0212 573 50 75
                                                       Tel2: 0533 031 22 99

                                                                  Nişantaşı

                                                       TEL1 : 0212 232 99 24
                                                       TEL2 : 0212 265 99 99

Kıl Dönmesi Nerelerde Olur?

By | Kıl Dönmesi Tedavi Hizmetleri | Yorumlar

Kıl Dönmesi Nerelerde Olur? Kıl dönmesi rahatsızlığının oldukça sık karıştırıldığı başka rahatsızlıklar da bulunmaktadır. Bu konuyu kıl dönmesi nerelerde olur? Sorusu üzerinden anlatmak daha etkili olacaktır. Kıl dönmesi vücudun yalca 3 farklı bölgesinde oluşmaktadır. En sık oluştuğu bölge %95 gibi ezici bir oranla kuyruk sokumu bölgesidir. Bunu sırasıyla %4 göbekte kıl dönmesi ve %1 gibi düşük bir oranla parmak arasında oluşan kıl dönmesi izlemektedir. Bunun dışında vücudun neresinde oluşursa oluşsun bunun başka sebepleri vardır. Ve bunlar kıl dönmesi sayılmaz. Özellikle bacaklarına epilasyon yapan kadınlarda kıl batması dediğimiz kılların kökünden alınmasından dolayı zamanla büyüyen kılların deri altında yolunu şaşırıp geriye doğru batması durumudur. Erkeklerde ise aynı şey sakal tıraşı olduktan sonra yaşanabilir. Buna ek olarak yine erkeklerde kılların yoğun olduğu yerlerde folikülit ismini verdiğimiz kıl kökü iltihapları da kıl dönmesi ile karıştırılabilir.

Kuyruk Sokumunda Kıl Dönmesi

Saç ve vücut kılları dökülmeye uğrayarak kuyruk sokumunda birikme yaparlar. Burada insanların oturup kalkma vb. hareketlerinden dolayı baskı oluşması kılları burada bulunan gözenek ve deliklerden içeri doğru itmektedir. Ve bu kıllar içeride ilerleyerek sinüs ismini verdiğimiz bir kanal oluşturarak bakteri üremesine ve sonrasında iltihaplanmaya sebebiyet vermektedirler. Sonrasında ise dışarıya doğru sivilce şeklinde bir apse çıkmaktadır. Kıl dönmesi nerelerde olur? Sorusunun ilk cevabı bu şekildeydi. Şimdi sıra ikinci cevapta…

Göbekte Kıl Dönmesi

Göbekte kıl dönmesi oluşumu çok yaygın görülen bir rahatsızlık değildir. Hastanelerde kayıt altına alınan rakamlara göre vakaların yalnızca %4’ü göbekte oluşan kıl dönmesidir. Benzer şekilde oluşan göbekte kıl dönmesi kılların göbek deliğinde birikerek içeriye doğru girmesi sonucu oluşmaktadır. Göbek bölgesinde iltihaba sebep olarak sivilce şeklinde bir apseyle kendisini dışarı vurur.

Parmakta Kıl Dönmesi

Parmakta Kıl Dönmesi yüzdesel olarak en az oluşan rahatsızlıktır. Genellikle berber hastalığı olarak bilinir. Saç ve sakal kesimi sırasında parmak arasında biriken kılların nadiren de olsa içer doğru ilerleme ihtimali vardır. İçeriye giren kıllar iltihap oluşturup parmak arasında kaşıntıyla başlayan bir yaraya sebep olabilirler.

Basur Tedavi Merkezi İletişim ve Randevu İçin;

Bakırköy

Tel1: 0212 573 50 75
Tel2: 0533 031 22 99

Nişantaşı

TEL1 : 0212 232 99 24
TEL2 : 0212 265 99 99