Kıl Dönmesi Nasıl Anlaşılır? Kuyruk sokumu bölgesinde ortaya çıkan bir rahatsızlık olan kıl dönmesini anlamak o kadar da zor değildir. Çünkü son derece karakteristik belirtileri olan kıl dönmeleri diğer pek çok hastalığın aksine sinsi ilerlemeyip açık açık kendini belli eder ve ben buradayım der. İnternet üzerinde kıl dönmesi nasıl anlaşılır? Şeklinde hazırlanmış olan çok sayıda makaleyi okuduğunuzda rahatsızlık hakkında bilgi sahibi olabilir be belirtiler üzerinden anlayabilirsiniz. Ve bu sayede erken teşhisle kıl dönmesini yarattığı olumsuz pek çok şeyi yaşamadan kurtulmuş olursunuz.

Hastalığın Belirtileri

Kıl dönmesi rahatsızlığı kendisini ilk önce hafif kaşıntılar ile belli eder. Bu kaşıntılar kısa süre içinde şiddetlenir ve tam kuyruk sokumu bölgesinde sivilce şeklinde ortaya çıkan bir apse meydana gelir. Bu apse üzerinden iltihaplı irin ve zaman zaman kan akmaktadır. İltihap ilerleyen süreçte büyüdükçe kuyruk sokumu bölgesinde ciddi ve dayanılmaz ağrılara sebebiyet vermektedir. Hastalığın en son noktası ise hasta olan kişilerin oturamaz hale gelmesidir. Hastalar genellikle son ana kadar beklemeyi tercih etmektedirler. Taa ki oturduklarında iğne kutusunun üzerine oturuyormuşçasına bir his yaşadıklarında doktora gitmektedirler.

Hastalığın Tedavisi

Kıl dönmesi için geliştirilen 2 farklı yöntem bulunmaktadır. Bunlardan ilki eski usul dediğimiz Flap Yöntemidir. Yani bir nevi klasik ameliyat olarak tanımlanır. Bir diğeri ise yeni nesil Mikrosinüsektomi tedavisidir. O da bir tür cerrahi operasyondur ancak herhangi bir anestezi yapılmadan yalnızca işlem yapılacak olan bölgenin uyuşturulması kaydıyla tedavi yapılır. Flap yöntemi geçmişte kıl dönmesi için bir velinimetti ancak şimdi geçerliliğini yitiren bir tedavi oldu. Yalnızca devlet hastanelerinde kullanılıyor ve işlem sonrası bazı hastalarda tekrarlama durumu olabiliyor. Mikrosinüsektomi de ise böyle bir durum söz konusu değildir. Operasyondan sonra hastalığın bir daha nüksetme durumu bulunmaz.

Basur Tedavi Merkezi İletişim ve Randevu İçin;

Bakırköy

Tel1: 0212 573 50 75
Tel2: 0533 031 22 99

Nişantaşı

TEL1 : 0212 232 99 24
TEL2 : 0212 265 99 99

Tags
No Tag

No responses yet

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İletişim Numaralarımız
Basur Tedavi Merkezi İletişim
Kliniklerimiz
Bakırköy Hemoroid Merkezi
Bakırköy Yeşilyurt Mah. Sipahioğlu Cad. 25/1 BAKIRKÖY – İSTANBUL
0212 573 50 75 - 0533 031 22 99
Nişantaşı Hemoroid Merkezi
Nişantaşı Harbiye Mah. Teşvikiye Cad. No:19 Sadun Apt. Kat:5/12 ŞİŞLİ – İstanbul
0212 232 99 24 - 0212 265 99 99