Kıl Dönmesi İçin İlaç

Kıl dönmesi için ilaç araştırması yapıyor iseniz yazımız düştüğünüz bu yanılgıdan kurtulmanızda etkili olacaktır. Pilonidal sinüs antibiyotik tedavisi olmayan ve cerrahi müdahale gerektiren bir hastalıktır. Piyasada kıl dönmesi tedavisi adı altında satılan hiçbir ilaç bu komplikasyonun ortadan kalkması için yeterli olmayacaktır. Kıl dönmesi için ilaç tedavisi öneren doktorların tedavisini kabul etmeniz ortadan kalkmayan kıl dönmesi sorununun giderek büyümesine neden olacaktır. Kıl Dönmesi (Pilonidal Sinüs) vakasının giderilmesi için etki sağlayan tedavi;

  • Flap (Eski Usül) Ameliyat
  • Mikrosinüsektomi ile gerçekleşen operasyondur.

İki tedavi yöntemi dışında kıl dönmesi için ilaç kullanımı bu sancılı sürecin uzamasından başka bir işe yaramayacaktır. Kıl dönmesi belirtileri fark edildiği an uzman bir hekim ile iletişime geçilmeli ve kıl dönmesi tedavisi başlatılmalıdır.

Flap Mı Mikrosinüsektomi Mi?

Hastaların iyileşme sürecinde kullanacakları tedavi yöntemleri arasında kararsız kalmaları gayet olağandır. İki farklı operasyonda %100 başarı sağlayan kliniğimizde kıl dönmesi sorunundan kurtulabilirsiniz. Peki, yukarıda sıralamış olduğu flap ve mikrosinüsektomi yöntemleri arasındaki fark nedir? İşte cevabı…

  • Flap yöntemi, eski üsul ameliyatlar arasında yer alır. Tedavi süreci 30-60 dakika arasında değişmektedir.
  • Mikrosinüsektomi dediğimiz yöntemde ise tedavi süresi çok daha kısadır. 3 dakika gibi kısa bir sürede operasyon tamamlanır.
  • Flap uygulamasında ameliyat kesik izi 7-10 cm arasında değişkenlik gösterir. Flap daha modern bir metot olduğundan 3 cm gibi ufak bir kesik olacaktır.
  • Eski üsul ameliyatın riski ve bölgenin iltihap kapma oranı mikrosinüsektomiye göre çok daha fazladır.

Kıl dönmesi sorunundan kurtulurken kısa ve sancısız bir süreç yaşamak istiyorsanız mikrosinüsektomi yöntemi sizler için uygun olacaktır.

Kıl Dönmesi İçin Hangi Bölüme Gidilmelidir?

Kıl dönmesi tedavisi için muayene olmanız gereken bölüm Genel Cerrahi’dir. Proktoloji Uzmanlarının makat bölgesinde gerçekleşen sağlık sorunları ile birebir ilgilendiklerini belirtmek isteriz. Hastaların tercihine göre değişen Bayan ve Bay Genel Cerrahi Uzmanlarımız bir telefon kadar yakınınızdadır.

Bakırköy Randevu ve İletişim

Tel1: 0212 573 50 75
Tel2: 0533 031 22 99

NişantaşıRandevu ve İletişim

TEL1 : 0212 265 99 99
TEL2 : 0530 478 91 52