Kıl Dönmesi İçin İlaç

Kıl dönmesi için ilaç araştırması yapıyor iseniz yazımız düştüğünüz bu yanılgıdan kurtulmanızda etkili olacaktır. Pilonidal sinüs antibiyotik tedavisi olmayan ve cerrahi müdahale gerektiren bir hastalıktır. Piyasada kıl dönmesi tedavisi adı altında satılan hiçbir ilaç bu komplikasyonun ortadan kalkması için yeterli olmayacaktır. Kıl dönmesi için ilaç tedavisi öneren doktorların tedavisini kabul etmeniz ortadan kalkmayan kıl dönmesi sorununun giderek büyümesine neden olacaktır. Pilonidal Sinüs vakasının giderilmesi için etki sağlayan tedavi;

  • Flap (Eski Usül) Ameliyat
  • Mikrosinüsektomi ile gerçekleşen operasyondur.

İki tedavi yöntemi dışında kıl dönmesi için ilaç kullanımı bu sancılı sürecin uzamasından başka bir işe yaramayacaktır. Kıl dönmesi belirtileri fark edildiği an uzman bir hekim ile iletişime geçilmeli ve Pilonidal Sinüstedavisi başlatılmalıdır.

Flap Mı Mikrosinüsektomi Mi?

Hastaların iyileşme sürecinde kullanacakları tedavi yöntemleri arasında kararsız kalmaları gayet olağandır. İki farklı operasyonda %100 başarı sağlayan kliniğimizde kıl dönmesi sorunundan kurtulabilirsiniz. Peki, yukarıda sıralamış olduğu flap ve mikrosinüsektomi yöntemleri arasındaki fark nedir? İşte cevabı…

  • Flap yöntemi, eski üsul ameliyatlar arasında yer alır. Tedavi süreci 30-60 dakika arasında değişmektedir.
  • Mikrosinüsektomi dediğimiz yöntemde ise tedavi süresi çok daha kısadır. 3 dakika gibi kısa bir sürede operasyon tamamlanır.
  • Flap uygulamasında ameliyat kesik izi 7-10 cm arasında değişkenlik gösterir. Flap daha modern bir metot olduğundan 3 cm gibi ufak bir kesik olacaktır.
  • Eski üsul ameliyatın riski ve bölgenin iltihap kapma oranı mikrosinüsektomiye göre çok daha fazladır.

Pilonidal Sinüs sorunundan kurtulurken kısa ve sancısız bir süreç yaşamak istiyorsanız mikrosinüsektomi yöntemi sizler için uygun olacaktır.

Kıl Dönmesi İçin Hangi Bölüme Gidilmelidir?

Kıl dönmesi tedavisi için muayene olmanız gereken bölüm Genel Cerrahi’dir. Proktoloji Uzmanlarının makat bölgesinde gerçekleşen sağlık sorunları ile birebir ilgilendiklerini belirtmek isteriz. Hastaların tercihine göre değişen Bayan ve Bay Genel Cerrahi Uzmanlarımız bir telefon kadar yakınınızdadır.

 Tedavi Sonrası

Tedavi sonrası kişiye eğer cerrahi operasyon uygulanmış ise belli bir süre yatış gerçekleştirmesi gerekebilir. Bunun yanında yaranın cerahatinin de belirli sürelerde akıtılması ve yaraya pansuman yapılması da gerekmektedir. Cerrahi müdahale ile kıl dönmesi rahatsızlığının iyileşme süreci belli bir miktarda sancılı geçmektedir. Bunun yanında deriden büyük bir parça alınması durumunda olunduğundan yaranın kendini kapatması oldukça uzun sürecektir. Yara iyileştikten sonra iz kalması olasıdır.

Kıl  tedavisi eğer mikro sinüsektomi yöntemi aracılığı ile yapıldı ise sağlıklı deriye gereksiz hasar verilmediği için iyileşme süreci oldukça hızlı geçmektedir. Kişi operasyon bittikten sonra hastaneden sevkini isteyebilir. Ameliyat sonrası işine, günlük aktivitelerine geri döner. Genel narkoz almadığı için narkozun zararları ile uğraşması da gerekmez.  

 

Bakırköy Randevu ve İletişim

Tel1: 0212 573 50 75
Tel2: 0533 031 22 99

NişantaşıRandevu ve İletişim

TEL1 : 0212 265 99 99
TEL2 : 0530 478 91 52

 

 

Tags
No Tag

No responses yet

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İletişim Numaralarımız
Basur Tedavi Merkezi İletişim
Kliniklerimiz
Bakırköy Hemoroid Merkezi
Bakırköy Yeşilyurt Mah. Sipahioğlu Cad. 25/1 BAKIRKÖY – İSTANBUL
0212 573 50 75 - 0533 031 22 99
Nişantaşı Hemoroid Merkezi
Nişantaşı Harbiye Mah. Teşvikiye Cad. No:19 Sadun Apt. Kat:5/12 ŞİŞLİ – İstanbul
0212 232 99 24 - 0212 265 99 99