Hemoroid Tedavisine Hangi Bölüm Bakar?

Yazar Eylül 28, 2017Hemoroid Tedavi Yöntemleri

Hemoroid tedavisine hangi bölüm bakar? Hemoroid Genel Cerrahi’nin uzmanlık alanına giren bir makat hastalığıdır. Diğer makat hastalıkları ile benzer belirtiler vererek vücuda sinyal gönderen hemoroid 4 ayrı evrede değerlendirilir. Ne yazık ki ülkemizde hemoroid tedavisi için sağlık kuruluşlarına başvuran hastaların birçoğu son evrede olmaktadır. Makat hastalığı olduğu için muayene olmaktan utanan 6ya da tedavi sırasında canının yanacağını düşünen hastalarımızın korkuları tamamen yersizdir. Çünkü özel hastane ve kliniklerin Genel Cerrahi bölümünde ameliyatsız hemoroid tedavisi oldukça kısa sürede yapılmakta ve iş gücü kaybı yaşanmadan sosyal yaşantıya dönülmektedir. Birazdan yer vereceğimiz hemoroid belirtileri gözlenen hastaların vakit kaybetmeden tedavi sürecine girmeleri yaşanacak reaksiyonları önleyeceğinden önemlidir.

Hemoroid Evreleri Nelerdir?

Hemoroid başlangıç evresi başta olmak üzere 4 ayrı evrede değerlendirilir. İlerleyen her evrede sancıların arttığı görülen hemoroid belirtileri ve tüm evreleri ile sıralanacak olursa…

  • İlk evrede meydana gelen makatta ağrı, kanama ve şişlik sonrası basur memeleri ortaya çıkar. Özellikle dışkılama esnasında bu sancılar şiddetlenir. Bunun için basurlu hastaların kabız olmaması çok önemlidir.
  • Evrede dışkılama esnasında basur memeleri dışarıya doğru sarkar sonrasında ise kendiliğinden içe girdiği görülür.
  • evrede dışkılama esnasında dışarıya çıkan basur memelerinin ancak hastanın müdahale etmesi sonucu içeriye girdiği görülür.
  • Son evrede ise hemoroid memelerinin hiçbir şekilde içeriye girmediği görülür. Ve yaşanılan sancı hastanın gündelik hayatını sürdürmesine engel olacak şiddettedir.

Tüm vakalarda üzerinde durduğumuz konu erken tanı ve tedavidir. Hemoroid hastalığında görülen belirtileri fark ettiğinizde yapmanız gereken tek şey uzman bir hekime görülmektedir. Tedaviden uzak durmak ve geleneksel metotlara başvurmak bu sancılı süreci uzatmaktan başka bir işe yaramayacaktır. Kliniğimizde ameliyatsız hemoroid tedavisi olarak sunduğumuz;

  • Lazerle hemoroid tedavisi
  • Lastikle boğma tekniği

Sayesinde iş gücü kaybı yaşamada bu hastalıktan kurtulabilirsiniz. Bizlere ulaşmak için iletişim numaralarımızdan dilediğiniz zaman arayabilir, ücretsiz muayene için randevu oluşturabilirsiniz.

Bakırköy Randevu ve İletişim

Tel1: 0212 573 50 75
Tel2: 0533 031 22 99