Hemoroid Ameliyatı SonrasıHemoroid Ameliyatı Sonrası şayet bu devlet hastanesinde yapılan klasik bir ameliyat ise operasyondan çıktıktan sonra en az 4 saat kadar hiçbir şey hissetmeyeceksiniz. Fakat bu 4 saat geçtikten sonra yapılan anestezinin etkisi geçtiği için kısa bir süre de olsa ciddi anlamda bir ağrı hissedeceğiniz kesindir. Bunun dışında özellikle erkek hastalarda ameliyattan sonra 4-5 saat kadar bir idrar yapamama durumu söz konusu olabilir. Bunun sebebi ise hemoroid ameliyatlarında özellikle belden aşağısının uyuşturulmasından kaynaklanır. İdrar yapılan bölge de uyuşturulduğu için bahsettiğimiz kadar bir süre idrar yapmada bir aksaklık yaşanabilir. Ancak bu çok ciddiye alınacak bir sorun değildir. Akabinde bu durumun sadece birkaç hastada yaşandığını varsayarsak görülme olasılığının ne kadar düşük olduğunu ifade etmiş oluruz.

Hemoroid Ameliyatı Sonrası Neler Yapılır?

Hemoroid Ameliyatı Sonrası Neler Yapılır? Özelllikle hastaların beslenmesi ve oturması kalkması durumu çok büyük önem arz eder. Çünkü bunların tamamı temel ihtiyaçlardır. Özellikle zor geçen ameliyatlar sonrasında ciddi bir hemoroid rahatsızlığı tedavi edildiyse temkinli davranmakta büyük yarar var. Hemoroid ameliyatı sonrası yapılacaklar listesini sıralayacak olursak;

  • Operasyon sonrası hastalar 1 gece hastanede gözetim altında tutulmaktadır. Operasyon sonrasında seyreden 7-8 saat çok önemlidir. Ve bir uzman tarafından mutlaka gözlenmelidir.
  • Hastalar eve çıktıktan sonra ise öncelikle çok doğru beslenmelidir. Ameliyat sonrası uzunca bir süre kabızlık yaşamamanız adına beslenmenize dikkat etmelisiniz.
  • Kabızlığı önlemenin en iyi yollarından bir tanesi bol miktarda sıvı tüketmektir. Su içmenin yanı sıra özellikle şeftali ve kayısı meyve suyu tüketeilirsiniz. Bağırsakları yumuşatan bir özelliğe sahip bu içecekler dışkılamanızı kolaylaştıracaktır.
  • Lifli gıdalarla beslenerek özellikle hazır yapım ve hamur ürünleri kesinlikle tercih etmeyiniz.
  • Beslenme dışında lavabo ihtiyacınızı giderdikten sonra rahatlama amaçlı kendinize oturma banyoları hazırlayabilirsiniz.
  • Ayrıca ameliyatlı olan bölgede herhangi bir enfeksiyon oluşumuna karşı tedbir alınabilmektedir. Antibiyotik alarak bölgeyi bu tür bir iltihaplanmadan koruyabilir ve iyileşme sürecinizi hızlandırabilirsiniz.

Tüm bu faydalı bilgileri uygularsanız ameliyat sonrası yaşam kaliteniz daha yüksek olacaktır. Ve sorunsuz bir şekilde tedavi sürecinizi atlatmış olacaksınız. Tüm bunlar dışında modern teknikler ve ameliyatsız hemoroid tedavisinden faydalanmak için iletişim bilgilerimizden bize ulaşabilirsiniz.

                                 Basur Tedavi Merkezi İletişim ve Randevu İçin;

                                                                  Bakırköy

                                                       Tel1: 0212 573 50 75
                                                       Tel2: 0533 031 22 99

                                                                  Nişantaşı

                                                       TEL1 : 0212 232 99 24
                                                       TEL2 : 0212 265 99 99

Tags
No Tag

No responses yet

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İletişim Numaralarımız
Basur Tedavi Merkezi İletişim
Kliniklerimiz
Bakırköy Hemoroid Merkezi
Bakırköy Yeşilyurt Mah. Sipahioğlu Cad. 25/1 BAKIRKÖY – İSTANBUL
0212 573 50 75 - 0533 031 22 99
Nişantaşı Hemoroid Merkezi
Nişantaşı Harbiye Mah. Teşvikiye Cad. No:19 Sadun Apt. Kat:5/12 ŞİŞLİ – İstanbul
0212 232 99 24 - 0212 265 99 99