Bitkisel Yöntemlerle Basur Tedavisi hastalığa sahip olan kişilerin en çok merak etmiş oldukları bilgidir. Bunun en önemli sebebi ise bu rahatsızlığa sahip olan kişilerin doktora gitmeye çekinerek tedaviyi kendi başlarına sağlamak istemeleridir. Bu sebepten ötürüdür ki Bitkisel Yöntemlerle Basur Tedavisi için insanlar sıkça araştırma yapmaktadır. Basur oluşumu makat bölgesinde bulunan damarların çeşitli sebeplerden dolayı genişlemesinden kaynaklanmaktadır. Öncelikle bunun durdurulması tedavi açısından olmazsa olmaz bir durumdur.  Bu yüzden Bitkisel Yöntemlerle Basur Tedavisi mümkün değildir. Hastalıktan kurtulmak için mutlaka doktora gidilip muayene olunmalıdır. Doktor muayene sonrası hastalığın hangi evrede olduğunu ve nasıl bir tedavi yolu izlenmesi gerektiğini belirtecektir.

Doktor Kontrolünde Basur Tedavisi

Doktora gitmeye çekinen hastalarımız için şu küçük bilgiyi vermekte büyük yarar var: Ülkemiz toplumu basur hastalığına oldukça yatkın bir toplumdur. Bunun yaşan tarız, beslenme şekilleri vb. pek çok nedeni vardır. Bu yatkınlıktan kaynaklı bu hastalık çok sayıda insanda ortaya çıkmaktadır. Uzun lafın kısası bu konuda yalnız değilsiniz. Bir tek hasta olan siz değilsiniz. Bu yüzden bu konuda utanacağınız, çekineceğiniz herhangi bir durum söz konusu değildir. Rahatsızlığı fark ettiğiniz an herhangi bir hastanenin genel cerrahi polikliniğinden randevu almanız yeterlidir. Doktor kontrolü sonrasında size hastalık hakkında bilgilendirme yapılır. Ve bundan sonraki sürecin nasıl ilerleyeceğini, neler yapılacağı, sizin neler yapmanız gerektiği konusunda bilgiler verilir. Şayet eğer devlet hastanesindeyseniz tedavi yöntemi ameliyat şeklinde olacaktır. Ancak özel hastane ve klinikte tedavi olmak isterseniz tedavi için alternatif başka yöntemler de bulunabilmektedir. Buna örnek verecek olursak;

  • Lazerle Basur Tedavisinde cihaz yardımıyla basur memesinin içerisinde yer alan kanın pıhtılaştırılması esastır. Sonrasında ise damarı büzerek basur memesini tamamen ortadan kaldırabilmek mümkün olmaktadır.
  • Lastikle boğma uygulamasında ise bir cihaz yardımıyla basur memelerinin damarla bütünleştiği yerlere küçük bir lastik yerleştirilir. Bu lastik memelerin damarla olan tüm irtibatını keser. Bir süre sonra basur memeleri kuruyarak düşer.

Her iki tedavi uygulamasında da anestezi, narkoz, neşter vb. bir şey söz konusu değildir. İşlem sırasında makat bölgesinde acı hissetmeyesiniz diye lokal anestezi uygulanır. Operasyon sonrasında kalkıp yürüyebilir. Ve evinizin yolunu tutabilirsiniz. Şayet ameliyatlı tedaviyi tercih ederseniz narkozla anestezi yapılır. Ve neşter yoluyla kesikler açılarak basur memeleri alınır. Sonrasında dikişler atılması gerekir. En az 1 gecede hastanede kalmanız gerekecektir.

Basur Tedavi Merkezi İletişim ve Randevu İçin;

Bakırköy

Tel1: 0212 573 50 75
Tel2: 0533 031 22 99

Nişantaşı

TEL1 : 0212 232 99 24
TEL2 : 0212 265 99 99

Tags
No Tag

No responses yet

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İletişim Numaralarımız
Basur Tedavi Merkezi İletişim
Kliniklerimiz
Bakırköy Hemoroid Merkezi
Bakırköy Yeşilyurt Mah. Sipahioğlu Cad. 25/1 BAKIRKÖY – İSTANBUL
0212 573 50 75 - 0533 031 22 99
Nişantaşı Hemoroid Merkezi
Nişantaşı Harbiye Mah. Teşvikiye Cad. No:19 Sadun Apt. Kat:5/12 ŞİŞLİ – İstanbul
0212 232 99 24 - 0212 265 99 99