Basur Nedir? Bu rahatsızlıktan muzdarip durumda olan çok sayıda kişinin sorduğu bir soru olan Basur Nedir? Sorusu üzerinden sizlere bu hastalık hakkında derinlemesine bilgi vermeyi amaçlamaktayız. Basur hastalığı ülkemiz toplumunda oldukça yaygın bir hastalıktır. Bu ülkemiz toplumunun beslenme alışkanlığı, yaşam tarzı, genetik yapısı vs. pek çok durumdan kaynaklanmaktadır. Çoğu kişi bu hastalığın farkındadır. Ancak makat bölgesinde oluşması hastalarda bir utanma hissi yarattığı için doktora gidip tedavi olmaktan çekinirler. Kulaktan doğma bilgiler, internetten edindikleri yalan yanlış uygulamalar, televizyona çıkarak şov yapan doktorların çeşitli bitkisel kürleriyle bu hastalıktan kurtulmasyı amaçlamaktadırlar. Ancak çok net bir dille ifade etmek mümkündür ki bu yöntemlerin hiç biri basur hastalığının iyileşmesi hususunda size en ufak bir fayda getirmez. Aksine bazı durumlarda hastalığın sebep olduğu kaşıntı, akıntı ve kanama gibi şikayetlerde artış yaşanmasına sebep olabilirler. Tüm bu uygulamalar alternatif tıbbın ilgi alanına girmekle beraber profesyonel tedavi sonrasında doktor tarafından önerilen ve tamamen iyileştirme sürecini hızlandıran, enfeksiyon ihtimalini ortadan kaldıran uygulamalardır.

Basur Hastalığı Hakkında Bilinmeyenler

Basur Hastalığı Hakkında Bilinmeyenler başlıklı bu yazımızda hastalığın net tanımı ve halk nezdinde yanlış bilinenleri konu alacağız. Bunlardan ilki Basur Nedir? Sorusuyla başlayalım:

  • Basur, makat bölgesinde bulunan toplardamarların çeşitli sebeplerden dolayı zorlanması ve bu damarların içindeki kanın pıhtılaşarak damarı genişletmesi sonucu oluşan bir makat hastalığıdır.
  • Bu damar genişlemesi sonrasında damarlarda çeşitli sarkmalar ve basur memesi ismini verdiğimiz küçük keseler oluşmaktadır.
  • Özellikle dışkılama sırasında buralarda oluşan baskı hastalara çok fazla acı vermekte ve tuvaletten sonra gün içinde de devam etmekte olan ağrılı ve sancılı durumlara sebep olmaktadır.
  • Basur Belirtileri ilk etapta kaşıntı ve makatta nemlenme şeklinde görülen rahatsız edici bir oluşumla kendini göstermektedir.
  • Rahatsızlık zaman içinde ilerlemeye başladıkça önce dışkılama sonrasında tuvalet kağıdına gelen kan ve daha sonra kendiliğinde iç çamaşırına damlayan kan şeklinde bir kanama oluşturmaktadır.
  • Son olarak da hem dışkılama sırasında hem de sonrasında ağrılı sancılı durumlar oluşmaktadır.
  • Basur Tedavisi ise günümüzde lazer ve lastikle boğma ismini veridğimiz klasik ameliyattan çok çok farklı 2 yöntemle gerçekleşir.

Kliniğimize gelerek ya da sitemizi ziyaret ederek hastalık hakkında merak ettiğiniz tüm bilgileri edinmeniz mümkündür.

Basur Tedavi Merkezi İletişim ve Randevu İçin;

Bakırköy

Tel1: 0212 573 50 75
Tel2: 0533 031 22 99

Nişantaşı

TEL1 : 0212 232 99 24
TEL2 : 0212 265 99 99

Tags
No Tag

No responses yet

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İletişim Numaralarımız
Basur Tedavi Merkezi İletişim
Kliniklerimiz
Bakırköy Hemoroid Merkezi
Bakırköy Yeşilyurt Mah. Sipahioğlu Cad. 25/1 BAKIRKÖY – İSTANBUL
0212 573 50 75 - 0533 031 22 99
Nişantaşı Hemoroid Merkezi
Nişantaşı Harbiye Mah. Teşvikiye Cad. No:19 Sadun Apt. Kat:5/12 ŞİŞLİ – İstanbul
0212 232 99 24 - 0212 265 99 99