Basura Ne İyi Gelir

Basura Ne İyi GelirTıpta Hemoroid ismi ile bilinen basur hastalığı anüste ve rektumda damarların şişmesi ve genişlemesi sonucu ortaya çıkan bir hastalıktır. İç ve dış basur vardır, dış basurda anüsten dışarı taşan memeler ortaya çıkar. Makatta kanama, kaşıntı, ağrı ve tahriş belirtileri ile ortaya çıkan hastalık, kabızlık, kronik ishal, hamilelik, aşırı kilo, anal seks, uzun süre oturmak ya da ayakta kalmak gibi sebeplerle oluşmaktadır. Basur için öncelikle bir doktora başvurarak tıbbi tedavi yaptırmak gerekir. Fakat yeni başlayan basur hastalığı için neler yapılabilir açıklayalım. Bol su içmek, lifli gıdalar ile beslenmek, düzenli yürüyüş, bol bol nefes almak, hasta bölgeye buz koymak, dayanılabilecek kadar sıcak su ile oturma banyosu yapmak, yumuşak minderde oturmak, pamuğa dökeceğiniz elma sirkesi ile kompleks yapmak, aynı şekilde Hindistan cevizi yağını pamuğa döküp 15-20 dakika bölgede bekletmek, kefir ve yoğurt gibi probiyotikler yemek ve egzersiz yapmak basura iyi gelir.

Basur Bitkisel Tedavi

Basur tedavisi için öncelikle tıbbi tedavi olmanız gerektiğini ve bitkileri bilinçli bir şekilde kullanmanız gerektiğini hatırlatalım. Basur için bitkisel tedavi olarak bitki uzmanlarının tavsiyelerini açıklayalım. İbrahim Saraçoğlu basur hastalığı için 5-6 gram çobançantası bitkisi bir bardak suda 5 dakika kaynatılıp ılıyınca günde bir kez içilirse şifa olur diyor. Ahmet Maranki bir tutam maydanoz bir bardak kaynar suda 5- 10 dakika kaynatılıp 20 dakika demlendikten sonra basurlu bölgeye sürülürse iyi gelir diyor.

Basur Tedavi Yöntemleri

Basur tedavisinde günümüz teknolojisi ile çok etkili ve kolay yöntemler uygulanmaya başlanmıştır. Lazer yöntemi ile Basur Tedavi lazer cihazı ile basurlu bölgeye lazer ışınları verilerek basurun tedavisi yapılır. Enjeksiyon yöntemi ile basur olan bölgeye ilaç enjekte edilerek iyileşme sağlanır. Lastik bant ile bağlama yöntemi ile dışa taşan basur memeleri bağlanarak tedavi yapılır. Isı ile koagülasyon yönteminde basur olan bölgeye ısı ile basur tedavisi yapılır. Hemoroidektomi yönteminde sorunlu bölge uygun yöntemler ile çıkartılır. Stapler longo yönteminde, stapler adı verilen aletler ile hastalıklı bölgenin alınması şeklinde tedavi uygulanır.