Basur Memesi olarak tabir edilen ve anüs bölgesinde toplardamarların kan pıhtılaşması sonucu genişlemesiyle ortaya çıkan bu oluşumlar yani tıp dilindeki isimleriyle pikeler sarkmış parçalardır. Basur memesi için söyleyebileceğimiz en öenmli şey sarkmaları neticesinde dışkılama sırasında büyük bir acı ve sancıya sebep olmalarıdır. Öyle ki çoğu zaman saç baş yolduracak kadar korkunç ağrılara sebep olan basur memesi ancak tedaviyle tamamen ortadan kaldırılabilir. Peki, bu hastalığın en üyük sorunlarıından bir tanesi olan basur memesi nasıl ortaya çıkar? İşte Cevabı:

  • Anüs bölgesinden geçen damarların içinden geçen kan, çeşitli sebeplerden dolayı pıhtılaşmaya uğrar.
  • Bu sebepler arasında kişinin vücudundaki hormonal değişiklikler (hamilelik, çeşitli rahatsızlıkların tedavisinde kullanılan ilaçlar), tüketilen besinlerin etkileri, yetersiz sıvı tüketimi gibi sebepler bulunamkatadır.
  • Tüm bunların metabolizmayı yavaşlatması söz konusudur. Hal böyle olunca burada bulanan toplardamarların kanı pomalayamaması, kanın burada birikerek göllenmeye başlaması damarların genişleyerek basur memesi halini almasına sebep olmaktadır.

İç Basur Ve Dış Basur Memesi Arasındaki Farklar

Oluşumları ilk etapta böyle olan basur memesi hem iç basurda hem de dış basurda farklı etkilere sahiptir. Örneğin; iç basurda kendisini sadece bazı dönemlerde ağrı ile hissettiren bu memeler asıl etkiyi dış basur olayında göstermektedir. Örneğin sarkmaların dışkılama esnasında basınç ve sıkışmadan dolayı gözlerden yaş getirecek kadar bir ağrı, acı, sancı, sızı artık ne şekilde tanımlayacağınız size kalmış, o denli bir problem ayaşatmaktadır. Buna ilave olarak da yine tuvalet sırasında bu basur memelerinin hastanın eline gelmesi onu psikolojik olarak ciddi manada etkilemektedir. Çoğu zaman bu basur memeleri elle makatın içine doğru itilebilmektedir.

Basur Yastığı İşe YararMı?

Basur Yastığı İşe YararMı? Basur memesi sarkmalar oluşturmaya başladığında hastalar artık oturamaz hale gelmektedir. Bunun en önemli nedeni ise; oturulduğunda memelerin makat arasında ezilmeye uğramalarıdır. Buna çözüm olarak medikal alanda hizmet veren üreticiler adeta bir can simidi şeklinde ortası boş olan bir basur yastığı geliştirmişlerdir. Hasta bunun üzerine oturduğunda memeler ortada kalan boş alanda kalacağından herhangi bir baskıya uğramamakta ve ağrı yapmamaktadır. Ancak bu bir şikayet önleme durumudur. Asla tedavi değildir. Üstelik çoğu kişi toplum içinde yanında basur yastığı taşımaktan çekinmektedir. Bunun için tek kurtuluş yolu basur tedavisidir.

Basur Tedavi Merkezi İletişim ve Randevu İçin;

Bakırköy

Tel1: 0212 573 50 75
Tel2: 0533 031 22 99

Nişantaşı

TEL1 : 0212 232 99 24
TEL2 : 0212 265 99 99

Tags
No Tag

No responses yet

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İletişim Numaralarımız
Basur Tedavi Merkezi İletişim
Kliniklerimiz
Bakırköy Hemoroid Merkezi
Bakırköy Yeşilyurt Mah. Sipahioğlu Cad. 25/1 BAKIRKÖY – İSTANBUL
0212 573 50 75 - 0533 031 22 99
Nişantaşı Hemoroid Merkezi
Nişantaşı Harbiye Mah. Teşvikiye Cad. No:19 Sadun Apt. Kat:5/12 ŞİŞLİ – İstanbul
0212 232 99 24 - 0212 265 99 99