Basur Ameliyatı anestezi, neşter kullanarak ameliyathane ortamında yapılmaktadır. Klasik anlamda yapılan bütün basur ameliyatları ister küçük ister büyük olsun oldukça zorlu geçmekte ve sonrasındaki tedavi süresi bir hayli uzun sürmektedir. Bir makat hastalığı olan basur yeni ortaya çıkan bir problem değildir. Yüzyıllardır insanoğlu için ciddi bir rahatsızlık olan basur hastalığı ağrılı ve sancılı durumlara sebebiyet vermekte ilerleyen vakalarda ise ciddi kanamalar rtaya çıkmaktadır. Türkiye toplumu bu hastalığa yatkın bir toplumdur. Yani sık görülen bir rahatsızlık olup kadın, erkek, genç, yaşlı demeden hemen herkeste görülmektedir. Uzun yıllardır tedavisi mümkün olan basur hastalığı ameliyat yapılarak tedavi edilmekteydi. Ancak günümüz modern teknolojisi sayesinde basur ameliyatı yerine çok daha farklı yöntemler ortaya çıkmış olup eski yöntemler doktorlar tarafından pek önerilmemektedir.

Basur Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Basur Ameliyatı Nasıl Yapılır? Bu rahatsızlıkla uzun yıllardır uğraşmakta olan hastalar bu sorunun cevabını merak etmektedirler. Basur ameliyatı hakkında detaylı bilgi verecek olursak;

  • Ameliyata başlamadan önce lavman işlemiyle bağırsakalrın boşaltılması gerekmektedir. Ve mutlaka en az 5-6 saat öncesinde hiçbir şey yenmemelidir.
  • Hasta anestezi yapılarak uyutulur.
  • Basur ameliyatında makat bölgesinde sarkma yapmış olan hemoroid ismini vermiş olduğumuz yastıkçıklar kesilerek alınır.

Burada önemli bir husus vardır. Kesilen yastıkçık dediğimiz dokuların ne ölçüde kesildiği çok önem arz etmektedir. Çünkü az miktarda kesildiyse hastalığın tekrarlama ihtimali yüksektir. Basur tekrarlar mı? Bu tarz operasyonlar gözardı edilen birtakım gelişmeler olursa; evet tekrarlar. Dokuların fazla çıkarılması da ilerisi için makat darlığı ihtimalinin doğmasına yol açacaktır. Dolayısıyla burada doktorun tecrübesi çok önemlidir. Çok dikkatli bir işlem uygulanarak dokular alınmalıdır.

  • Bu yastıkçıkların kesilmesi sonrasında ortaya çıkan açıklıklar ise dikilmek suretiyle makat bölgesinin dağılmış olan bütünlüğü yeniden oluşturulur.
  • Bu işlemler sonrasında ise makat bölgesine vazelinli tampon yerleştirilir. Birkaç saat kalacak olan bu tampon sonrasında bölgeden alınır.

Basur ameliyatında belirtilen bu işlemler tamalandıktan sonra en zor süreçlerden bir tanesi ise ameliyattan sonraki birkaç saattir. Norkoz etkisini yitirmeye başladığında ağrı biraz daha fazlalaşabilir. Ancak bu süreyi atlattıktan sonra ağrılarınız azalacaktır.

                               Basur Tedavi Merkezi İletişim ve Randevu İçin;

                                                                  Bakırköy

                                                       Tel1: 0212 573 50 75
                                                       Tel2: 0533 031 22 99

                                                                  Nişantaşı

                                                       TEL1 : 0212 232 99 24
                                                       TEL2 : 0212 265 99 99

Tags
No Tag

No responses yet

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İletişim Numaralarımız
Basur Tedavi Merkezi İletişim
Kliniklerimiz
Bakırköy Hemoroid Merkezi
Bakırköy Yeşilyurt Mah. Sipahioğlu Cad. 25/1 BAKIRKÖY – İSTANBUL
0212 573 50 75 - 0533 031 22 99
Nişantaşı Hemoroid Merkezi
Nişantaşı Harbiye Mah. Teşvikiye Cad. No:19 Sadun Apt. Kat:5/12 ŞİŞLİ – İstanbul
0212 232 99 24 - 0212 265 99 99