Bacakta Kıl Dönmesi rastlanan bir vaka değildir. Bu alanda çalışmalar yürüten genel cerrahi uzmanları kıl dönmesinin oluştuğu 3 farklı yer belirlemiştir. En sık oluşan %95 gibi yüksek oranla kuyruk sokumu bölgesinde ortaya çıkan kıl dönmesidir. İkinci sırada %4 oranla göbekte oluşan kıl dönmesi vardır. Üçüncü sırada ise en nadir görülen parmak arasında kıl dönmesi rahatsızlıkları bulunur. Bacakta kıl dönmesi zannedilen şey ise epilasyon sonrası özellikle kadınlarda kılların yeniden uzaması ve cilt altında yüzeye çıkacağı sırada yönünü şaşırıp geriye doğru batmasından kaynaklanan kıl batması sorunlarıdır. Ve kesinlikle kıl dönmesi kadar tehlikeli ve ciddi bir problem değildir. Erkeklerde bacakta kıl dönmesi olarak düşünülen sorun ise kıl köklerinde meydana gelen iltihaplanmalardır. Küçük sivilce görünümünde olup kıl dönmesi zannedilebilirler. Ancak onlara da folikülit ismi verilmektedir.

Kıl Dönmesinin Vücutta Oluşma Evreleri

Kıl dönmesi rahatsızlığı 2 türlü ortaya çıkmaktadır. Biri tamamen genetik sebeplerden kaynaklana ve vücudun kendiliğinden üretmiş olduğu rahatsızlıklardır. Bir diğeri ise tamamen dış unsurlardan kaynaklanır. Ve aslında dikkatli davranılması durumunda önlenebilir.

Genetik olarak ortaya çıkan rahatsızlıklarda kişilerin yakın akrabalarında daha öncesinde bu hastalığa rastlanmış olması durumu söz konusudur. Genetik bir yatkınlık olduğu için kişide hastalık içerde kendiliğinden oluşmaktadır.

Beşeri sebeplerden dolayı oluşan hastalıklarda ise oluşma sebebi vücuttan dökülen saç ve kıllardır. Bunlar kuyruk sokumu bölgesinde birikerek kişinin hareket etmesi sonucu burada bulunan gözenek ve küçük deliklerden içeri girer. İçeri girdikten sonra bir süre ilerleyen kıl buraya yerleşir ve üzerinde bulunan bakterilerin çoğalması sonrası bir iltihap meydana getirir. Bu iltihap sivilce şeklindeki bir apse ile vücut dışına çıkar. Zamanla apse patlar ve iltihaplı irin ve kan akıntısı oluşur.

                         Kıl Dönmesi Tedavi Merkezi İletişim ve Randevu İçin;

                                                                  Bakırköy

                                                       Tel1: 0212 573 50 75
                                                       Tel2: 0533 031 22 99

                                                                  Nişantaşı

                                                       TEL1 : 0212 232 99 24
                                                       TEL2 : 0212 265 99 99

Tags
No Tag

No responses yet

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İletişim Numaralarımız
Basur Tedavi Merkezi İletişim
Kliniklerimiz
Bakırköy Hemoroid Merkezi
Bakırköy Yeşilyurt Mah. Sipahioğlu Cad. 25/1 BAKIRKÖY – İSTANBUL
0212 573 50 75 - 0533 031 22 99
Nişantaşı Hemoroid Merkezi
Nişantaşı Harbiye Mah. Teşvikiye Cad. No:19 Sadun Apt. Kat:5/12 ŞİŞLİ – İstanbul
0212 232 99 24 - 0212 265 99 99