Anal hastalıklarda bitkisel çözüm önerileri hastalara her zaman cazip gelmiştir. Neden olduğu fiziksel ve psikolojik etkiler ile hastaların zor günler geçirmesine neden olan makat hastalıklarında bitkisel özüm önerileri adeta bir kurtuluş.Öyle ki tedavi sırasında canı acıyacağını düşünen ve en önemlisi muayene olmaktan utanan hastalıkların büyük bir çoğunluğu tarafımıza ulaşmadan önce bu metotlardan en az birini denemiş oluyor. Sonucu tahmin etmek zor değil. Maalesef ileri seviyeye ulaşmış anal hastalıklar ve harcanmış paralar. Dilerseniz şimdi anal hastalıkların başında yer alan hemoroid ve anal fissür (makat çatlağı) vakasına iyi geldiği söylenen bitkisel karışımlardan söz edelim.

Hemoroid

Hemoroid ile karşılaşan hastaların yapması gereken başlıca iş bir proctoloğa görünmek olmalıdır Zira önerilen bitkisel karışımlar bilimse veriler ile desteklenmemekte ve hastalığın tedavisinde etkili değildir. Yalnızca hemoroid belirtilerinin neden olduğu sancıları dindirmede etkili olan bitkisel karışımlar ile vakit kaybetmemeli ve kliniklerin Genel Cerrahi bölümüne başvurmalısınız. Aksi durumda;

  • Havuç yapraklarını kaynatarak içmek ya da basurlu bölgeye soğuk ince rendelenmiş havucu uygulamak
  • Basurlu alana saf zeytinyağını bir pamuk yardımı ile sürmek
  • Geceleri yatmadan önce hastaya kabızlığı önleyen mürdüm eriği, kayısı ve incir tüketmek
  • Ahududu, kombu ve böğürtlen çayını düzenli tüketmek
  • Sarı kantoron yağını pamuk ile hemoroide uygulamak

Geçici rahatlama yaşamanızdan başka bir işe yaramaz. Bu saydığımız metotların hemoroidin tamamen iyileşmesinde bir etkisi olmadığı gibi vakanın ileri seviyelere ulaşmasında da etkili olduğu gözardı etmemelidir.

Anal Fissür (Makat Çatlağı)

Makat yırtığı olarak da halk arasında bilinen fissür dışkılama esnasında hastaların anüsüne cam kesiği batıyormuş gibi bir acıya neden olur. Kabızlığın yanı sıra sürekli ishal olmak da makat çatlağına davetiye çıkarır. Makat çatlağı için önerilen bitkisel karışımların başında birçok hastalığa şifa olarak görülen zeytinyağı gelir. Yine aleovera bitkisinin yapraklarıda bölgeye uygulanarak rahatlatıcı etki yaratması beklenir. Aktarlarda satılan; hindistan cevizi yağı, elma sirkesi, keten tohumu ve karakafes bitkisi makat çatlağında alternatif olarak sunulan bitkisel öneriler arasındadır.

Fakat sanal hastalıkların tedavisinde tek çözüm cerrahi müdahaledir. Kliniğimizde ameliyatsız teknikler ile 10 dakika gibi kısa bir sürede kurtulacağınız makat hastalıkları tedavisi bulunmaktadır. Detaylı bilgi ve randevu için lütfen bizimle iletişime geçiniz.

Bakırköy Randevu ve İletişim

Tel1: 0212 573 50 75
Tel2: 0533 031 22 99

Tags
No Tag

No responses yet

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İletişim Numaralarımız
Basur Tedavi Merkezi İletişim
Kliniklerimiz
Bakırköy Hemoroid Merkezi
Bakırköy Yeşilyurt Mah. Sipahioğlu Cad. 25/1 BAKIRKÖY – İSTANBUL
0212 573 50 75 - 0533 031 22 99
Nişantaşı Hemoroid Merkezi
Nişantaşı Harbiye Mah. Teşvikiye Cad. No:19 Sadun Apt. Kat:5/12 ŞİŞLİ – İstanbul
0212 232 99 24 - 0212 265 99 99