Ameliyatsız Basur Tedavisi günümüz şartlarında en çok talep edilen yöntemdir. Çünkü bu dertten muzdarip olan çou kişi tedavi oldukları sırada günlük hayattan kopmak ve işlerinin aksamasını istemez. Bu yüzdende ameliyatsız basur tedavisi her zaman daha revaçta olan bir uygulamadır. Ancak bu uygulama ne yazık ki devlet hastanelerinde henüz yapılamamaktadır. Devlet hastanelerinde hala klasik basur ameliyatı yapılarak tedavi sağlanmaktadır. Ancak yukarıda da belirttiğimiz gibi hasta talepleri genel olarak herhangi bir iş gücü kaybı yaşamamaktan yanadır. Dolayıısla hastalar kapsamlı olarak ameliyathane ortamında yapılan bu tür operasyonlara yanaşmamaktadır. Kolay olan ameliyatsız basur tedavisini tercih etmektedirler. Bu uygulamanın da birkaç farklı yolu bulunmaktadır. Bunun sebebi ise kişiden kişye basur problemlerinin oluşumu, seyri farklılık göstermektedir. Bu yüzden birden fazla uygulama bulunmaktadır.

Ameliyatsız Basur Tedavisinde Yeni Uygulamalar

Ameliyatsız Basur Tedavisinde Yeni Uygulamalar ortaya çıkmıştır. Bu uygulamalar her biri modern teknolojinin bir icadı olup tedavi olan hastalara son derece büyük kolaylıklar sağlamaktadırlar. Bu sayede hastalar tedavi sonrasında hemen normal yaşantıların geri dönebilmektedir. Bu uygulamalara başlıklar halinde göz atalım:

  • Lazerle Basur Tedavisinde lazerden gelen kızılötesi ışınların basur dokusu üzerine uygulanması esastır. Isınmayla beraber basur dokusu pıhtılaşmaya başlar ve büzüşerek yok olur. Bu sayede büyüyen ve sarkan basur memeleri sönmüş olur.
  • Lastikle boğma olarak bilinen ve tıpta bant ligasyon ismi verilen bu uygulamada ise cihaz yardımıyla basur memelerinin dokuyla buluştuğu yere küçük lastikler geçirilir. Bu lastikler burada kan dolşımını kestikleri için basur memeleri kuruyarak düşer.
  • Scleroterapi olarak bilinen ve varis, hemanjiom vb. diğer rahatsızlıkların da tedavisinde kullanılmakta olan bir yöntemdir. Basur memelerine ilaç enjekte dilir. Ve ilacın kurutucu özelliği kısa sürede kendini göstermeye başlar. Kuryan memeler birer birer düşer.
  • Surgitron olarak bilinen bir başka yöntem ise basur memelerinin üzerine radyo frekans dalgasının uygulanması işlemidir. Dış basur tedavisinde yaygın olarak kullanılan bu yöntem lazere benzemekle beraber ışınlarla değil radyo dalgalarının ısı enerjisine dönüşmesi sonucu basur memelerinin yakılmasını sağlar.
  • Bipolar Koagülasyon yönteminde ise elektrik akımının yakıcı gücünden faydalanılır. Yine temelde lazer ve radyo frekansla benzerlik gösterir.

Ameliyatsız basur tedavisi yöntemlerinden lazer, surgitron (radyo frekans) ve bipolar koagülasyon(elektrokoter) uygulamalarının temeli yakmaya yöneliktir. Ancak her biri farklı şekillerde bu yakma işlemini gerçekleştirir.

                                      Basur Tedavi Merkezi İletişim ve Randevu İçin;

                                                                  Bakırköy

                                                       Tel1: 0212 573 50 75
                                                       Tel2: 0533 031 22 99

                                                                  Nişantaşı

                                                       TEL1 : 0212 232 99 24
                                                       TEL2 : 0212 265 99 99

Tags
No Tag

No responses yet

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İletişim Numaralarımız
Basur Tedavi Merkezi İletişim
Kliniklerimiz
Bakırköy Hemoroid Merkezi
Bakırköy Yeşilyurt Mah. Sipahioğlu Cad. 25/1 BAKIRKÖY – İSTANBUL
0212 573 50 75 - 0533 031 22 99
Nişantaşı Hemoroid Merkezi
Nişantaşı Harbiye Mah. Teşvikiye Cad. No:19 Sadun Apt. Kat:5/12 ŞİŞLİ – İstanbul
0212 232 99 24 - 0212 265 99 99